Partizan neće realizovati transfer koji se prethodnih dana pominjao kao jedna od realnih opcija u zimskom prelaznom roku, pošto je Artem Šumanski odlučio da karijeru nastavi u Rusiji, u dresu Krila Sovjetova. Iako su se u Humskoj razmatrale različite varijante saradnje, uključujući i pozajmicu sa pravom otkupa na leto, od tog posla na kraju neće biti ništa.

Kako prenosi „RPL Sky“, beloruski napadač je doneo odluku da prihvati ponudu kluba iz Samare i novoj sredini će se priključiti već 28. januara, čime je definitivno stavljena tačka na spekulacije o njegovom dolasku u Beograd. U skladu sa tim, crno-beli su prinuđeni da nastave potragu za dodatnim rešenjima u ofanzivi, iako su tokom ovog prelaznog roka već doveli iskusnog Sebastijana Poltera, a u rosteru se nalazi i mladi Andrej Kostić, što znači da je pozicija klasičnog napadača trenutno formalno popunjena.

Jedan od važnih detalja u čitavoj priči jeste i finansijski aspekt. Prema pisanju ruskih medija, Krila Sovjetov će u potpunosti preuzeti obavezu isplate Šumanskog, čija plata iznosi čak 33.000 evra na mesečnom nivou, što je za Partizan bio ozbiljan izazov u okvirima aktuelnog budžeta i politike racionalizacije troškova. Upravo taj segment je, uz igračevu želju da ostane na ruskom tržištu, dodatno udaljio dve strane od konačnog dogovora.

Ipak, prelazni rok za crno-bele još nije završen. U Humskoj i dalje aktivno rade na jačanju tima, a u fokusu su potencijalni dolasci Ilje Agapova i Mihaila Rijadna. Prema dostupnim informacijama, interesovanje postoji, ali će mnogo toga zavisiti od uslova, finansijskih zahteva i dinamike pregovora u narednim danima. Jasno je da Partizan želi da zatvori tim što pre, kako bi u nastavak sezone ušao sa stabilnim i konkurentnim sastavom, spremnim da odgovori na sve izazove koji ga očekuju.

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *