Đoan Penjaroja i košarkaši Partizana morali su da se suoče sa prekidom serije od čak šest uzastopnih pobeda u Evroligi, pošto je Anadolu Efes u Istanbulu slavio posle produžetka rezultatom 79:72 (65:65). Iako je meč bio izuzetno neizvestan, crno-beli nisu uspeli da pronađu rešenja u dodatnih pet minuta igre, gde nisu postigli nijedan koš iz igre.

Ekipa Partizana je prethodno imala težak poraz od Budućnosti u regionalnom takmičenju, a sada će morati brzo da se oporavi, jer ih već 10. aprila očekuje novi izazov protiv Žalgirisa u Beogradu.

Trener Đoan Penjaroja nije krio nezadovoljstvo napadačkom igrom svog tima:

„Čestitam Efesu na pobedi. Imali smo problema u nastavku meča, pre svega u napadu. Protok lopte nije bio dobar, a samim tim ni rešenja koja smo birali“, bio je kratak trener Partizana.

Sa druge strane, strateg domaćeg tima Pablo Laso istakao je karakter svoje ekipe koja je uspela da nadoknadi dvocifreni zaostatak:

„Zadovoljan sam i srećan zbog mojih igrača. Uspeli smo da nadoknadimo dvocifreni minus i stignemo do pobede. Imali smo problema sa realizacijom, promašivali smo iz otvorenih pozicija. Odbrana je bila ključ. Ostali smo daleko od nokaut faze, ali je svaka pobeda u Evroligi izuzetno važna. Pored toga, mnogo će nam značiti za završnicu šampionata Turske“, naglasio je trener Efesa, Pablo Laso.

Veliki doprinos pobedi Efesa dao je i Šejn Larkin, koji se vratio na parket posle pauze:

„Posle dugoe vremena konačno sam se vratio na parket. Nije mi bilo lako u proteklom periodu, ali sada je to iza mene i gledan unapred. Srećan sam što sam se vratio i što sam pomogao ekipi da stigne do pobede. Imali smo velike ciljeve kada je Evroliga u pitanju, ali smo imali mnogo problema. Sada se okrećemo ka šampionatu Turske sa željom da stignemo do trona“, naglasio je Šejn Larkin.

Shares:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *