Trenutno malo van fokusa medija, Nikola Mirotić svakako broji svoje poslednje dane u dresu Monaka, na kraju sezone promeniće sredinu. Trebalo je da iskusni krilni centar bude tas na vagi u pohodu na najveće ambicije, odlazak u Kneževinu nije prošao onako kako su obe strane zamišljale.
Statistički, to i ne izgleda toliko loše, mada Mirotić svakako igra sezonu ispod svojih dosadašnjih standarda. U Evroligi su mu brojke pale, beležio je 11 poena, 4,3 skoka i 1,4 asistencije po meču. Tokom regularnog dela francuske lige 35-godišnji košarkaš je imao prosek od 11,7 poena, 3,4 skoka i 1,2 asistencije, manje-više isti učinak ima i u plej-ofu, gde igra svoje poslednje mečeve u dresu Kneževa.
Po završetku sezone Mirotić će na tržište. I dalje privlači pažnju evroligašima, međutim, nameće se i jedna ponuda iz Evrokupa, prenosi Meridian sport. Ozbiljnu ponudu iskusnom krilnom centru je dostavio Bahčešehir.
Sve je više pretendenata koji se nadaju što skorijem plasmanu u Evroligu. Mnogi se nadaju da će pronaći svoje mesto onda kad se elitno evropsko takmičenje bude širilo. Takođe, mnogi će pokušati da već za godinu dana kroz Evrokup stignu do cilja.
Koliko je Bahčešehir ambiciozan projekat, dovoljno govore dve stvari. Prvo, nalaze se među onima koji su se prijavili za status evroligaške franšize. Kao drugo, očekuje se da će uskoro promovisati Aleksandra Đorđevića kao svog novog šefa struke. Iako se prethodnih dana srpski stručnjak povezivao sa povratkom u Virtus, od toga neće biti ništa. Kako navodi Backdoor Podcast, Đorđević i Bahčešehir su već postigli dogovor.
Upravo bi Đorđević mogao da bude adut u pregovorima sa Mirotićem, pored sigurno izdašne finansijske ponude. Da li će to biti dovoljno da se on odluči da izabere njihovu ponudu pre neke evroligaške, ostaje da vidimo.






