Olimpija Milano je na korak od još jednog zvučnog potpisa. Kako prenosi Eurohoops, italijanski velikan blizu je dogovora sa američkim bekom Garisonom Metjuzom, koji bi posle sedam sezona u NBA ligi trebalo prvi put u karijeri da zaigra u Evropi.
Dvadesetdevetogodišnji šuter iza sebe ima bogato NBA iskustvo. Tokom karijere nosio je dresove Indijane, Vašingtona, Hjustona i Atlante, a prosečno je šutirao čak 38 odsto za tri poena.
Poslednji angažman imao je u Atlanti, koja ga je otpustila u decembru prošle godine. Od tada je slobodan igrač i sada je, prema navodima Eurohoopsa, veoma blizu prelaska u redove italijanskog šampiona.
Iako nikada nije bio izabran na NBA draftu, Metjuz je uspeo da izgradi ozbiljnu karijeru. Odigrao je ukupno 329 utakmica u najjačoj ligi sveta, dok je na 65 mečeva bio i starter.
Njegov najveći kvalitet je šut sa distance, zbog čega bi mogao da predstavlja veliko pojačanje za ekipu Milana u novoj evroligaškoj sezoni.
Pored mogućeg dolaska Metjuza, Olimpija Milano je ozvaničila i produžetak saradnje sa Usmanom Diopom. Senegalski centar potpisao je novi višegodišnji ugovor sa italijanskim klubom.
„Ostanak u Olimpiji je ono što sam želeo od samog početka. Presrećan sam i spreman da dam sve od sebe kako bismo nastavili da ispisujemo veliku istoriju ovog kluba“, rekao je Diop nakon potpisa.
Diop je u Milano stigao 2024. godine iz Dinamo Sasarija. Sa klubom je osvojio dve titule u Superkupu Italije, Kup Italije i šampionat Italije. U plej-ofu prethodne sezone prosečno je beležio 7,5 poena, dok je u finalnoj seriji podigao učinak na 9,5 poena i pet skokova po utakmici, uz izuzetno visok procenat šuta za dva poena.






