Saša Ilić je ovog leta ukazao poverenje Ibrahimu Zubairuu, a fudbaler Partizana mu se za to odužio na najbolji mogući način.
Ofanzivac iz Gane bio je jedan od junaka evropske pobede crno-belih protiv Une Štrasen, pošto je meč obeležio sa dva gola i asistencijom.
Zubairu je prethodno prošao kroz težak period. Povreda, višemesečna pauza, manja minutaža i pozajmica u Tursku učinili su da se početkom leta spekuliše o njegovoj budućnosti u Partizanu. Ipak, dolazak Saše Ilića na klupu promenio je njegov status.
Legenda crno-belih prepoznala je njegov rad na treninzima i odlučila da mu pruži šansu, a Zubairu je u razgovoru za Meridian sport istakao koliko mu znači saradnja sa trenerom Partizana.
„Saša je prijatelj, brat i očinska figura svima u ekipi. On je velika legenda Partizana i svi igrači su srećni što imaju priliku da sarađuju sa njim“, rekao je Zubairu.
Potom je dodao da Ilić konstantno motiviše ekipu da nastavi da radi i napreduje.
„Uvek nas ohrabruje da nastavimo vredno da radimo i da ne odustajemo.“
Njegovi golovi protiv tima iz Luksemburga imali su i posebnu emotivnu pozadinu. Zubairu je otkrio da ih je posvetio prijateljima iz Gane koji su preminuli nekoliko dana pre utakmice.
„Golove sam posvetio prijateljima iz Gane koji su preminuli tri dana ranije. Živeli smo u istom kraju i kada sam čuo tužnu vest, odlučio sam da im na taj način odam poštu.“
Sjajan početak sezone najavio je da bi Zubairu mogao da bude jedan od važnih igrača Partizana, ali on ne želi da poleti.
„Voleo bih da ovako ostane do kraja moje karijere, ali znate kako je u fudbalu – danas možete da postignete gol, a već sutra da promašite veliku priliku. Ali verujem da je sve to deo Božjeg plana.“
Zubairu ne krije da sa Partizanom želi velike stvari, pre svega trofeje i evropsku scenu.
„Molimo se i radimo na tome da ostvarimo nešto veliko u dresu Partizana, jer kada igrate za tako veliki klub, uvek želite da osvajate trofeje.“






