Valensija je ozvaničila novo pojačanje za sezonu 2026/27, pošto je finski krilni košarkaš Elias Valtonen potpisao negarantovani ugovor sa španskim klubom.
Ukoliko saradnja bude potvrđena, Valtonen će ostati u Valensiji do kraja sezone 2026/27.
Reč je o igraču visokom 201 centimetar, rođenom 11. juna 1999. godine, koji u Valensiju stiže kao slobodan agent.
Prošlu sezonu proveo je u ekipi Koviran Granada, gde je prosečno beležio 9,8 poena, 3,1 skok i 1,3 asistencije po utakmici.
Posebno se istakao šutem za tri poena, pošto je van linije 6,75 pogađao 37,1 odsto pokušaja, zbog čega Valensija u njemu dobija zanimljivu opciju na krilnim pozicijama.
Valtonen već ima ozbiljno iskustvo u španskoj košarci, pošto je u karijeri nastupao i za Baksi Manresu, a poslednje tri sezone proveo je u Granadi.
Ukupno je u ACB ligi odigrao 118 utakmica tokom pet sezona, što znači da dobro poznaje ritam i zahteve jednog od najjačih nacionalnih prvenstava u Evropi.






