ATPTenis

Alkaras posle preokreta eliminisao Sinera i izborio mesto u finalu Rolan Garosa!

Karlos Alkaras je prvi finalista Rolan Garosa.

On je posle više od četiri sata borbe eliminisao Janika Sinera rezultatom 3:2 (2:6, 6:3, 3:6, 6:4, 6:4).

Bio je ovo deveti međusobni duel dvojice tenisera i peta pobeda Alkarasa.

Siner je bio veoma dobar u prvom setu i lako je stekao dva brejka prednosti. Karlitos je jedino uspeo da vrati jedan brejk, pa je Italijan osvojio prvi set rezultatom 6:2.

Odmah na startu drugog Siner pravi brejk, ali Alkaras uspeva da stigne do preokreta. Oduzima dva put servis Italijanu i kasnije osvaja ovaj set rezultatom 6:3.

U trećem setu situacija je bila obrnuta. Alkaras je prvi stigao do brejka, a onda mu je Siner dvva puta oduzeo servis. Potom je lako priveo ovaj set kraju i osvojio ga rezultatom 6:3.

U četvrtom smo videli veliku borbu. Nije bilo ni brejkova, ali ni brejk šansi. Sve se promenilo u desetom gemu pri vođstvu Alkarasa 5:4. Uspeo je Španac da sitgne do brejk i set lopte, koju je i iskoristio i tako osvojio četvrti set rezultatom 6:4.

Alkaras je na startu petog seta stekao prednost od 3:0 koju nije ispuštao do kraja. U devetom gemu koristi treću meč loptu, osvaja set rezultatom 6:3 i prolazi u finale.

Bivši najbolji teniser sveta će se u finalu sastati sa pobednikom duela između Kaspera Ruda i Aleksandera Zvereva.