ATPTenis

Alkaraz prisebniji u igri živaca, Đoković izgubio polufinale

Španski teniser nakon preokreta izborio borbu za trofej u Madridu – 1:2 (7:6, 5:7, 6:7).

Đoković je izgubio uvodni gem na svoj servis i tako dao zalet rivalu koji je držao prednost iako je imao velikih problema kada bi srpski teniser servirao. Bio je Novak na ivici brejka, konačno je došao do njega za 4:4, set je otišao u taj-brejk. Sjajno je prvi reket sveta izgledao u tom periodu, obezbedio je sebi četiri set lopte, dozvolio Špancu da odbrani prve tri ali spasa kod četvrte nije bilo.

Obojica su dobro servirala u nastavku, dobijala gemove i propustili po jednu šansu za brejk. Servis je izdao Đokovića u zadnji čas, Alkaraz je imao dve set lopte i uspeo da se domogne izjednačenja.

Neverovatan tenis gledali smo u odlučujućem periodu! Teško je opisati šta smo sve videli zaključno sa taj-brejkom u koji je Đoković uspeo da uđe iako je bio na ivici da mu se ponovi završnica drugog seta. Alkaraz je bio prisebniji kad je to bilo najpotrebnije i ušao u finale turnira u Madridu.