EngleskaFudbal

Arsenal i Liverpul dobili derbije kola, Emeri na debiju preslišao Junajted (VIDEO)

Završeno je 15. kolo Premijer lige.

London je danas bio poprište dva derbija kola, u onom u kom su se sastali gradski rivali bolji je bio Arsenal. Beskrvni Čelsi na svom stadionu nije ni zaslužio da prekine svoj post na ligaškom frontu na kome je sada već četiri kola bez pobede. Poletne, razigrane Tobdžije zaslužile su više od minimalnog trijumfa ali i njemu ne gledaju u zube jer ih drži na prvoj poziciji i daje veliku dozu samopouzdanja. Momenat odluke zbio se u 63. minutu, Sakin korner je išao direktno ka mreži, Gabrijel se potrudio da mu da ubrzanje.

Nasmejanih lica severni London su napustili fudbaleri Liverpula. S druge strane, navijači Totenhema imaju o čemu da brinu jer su im ljubimci doživeli treći poraz u poslednje četiri ligaške utakmice. Redsi su poveli posle 11 minuta igre, Nunjez je prihvatio loptu u šesnaestercu i lepo je odložio do Salaha. Stativa je spasila goste posle udarca Perišića a na pauzu su poneli dva gola prednosti, pet minuta pre kraja poluvremena Dajer je poklonio Salahu priliku da duplira prednost.

Drugo poluvreme bilo je mnogo dinamičnije, šanse na obe strane, pogađao se okvir gola a viđen je samo jedan gol. Ispostaviće se, samo da ublaži poraz, postigao ga je Kejn u 70. minutu na asistenciju Kuluševskog – 1:2.

Idiličan debi za Unaja Emerija na klupi Aston Vile, naterao je Mančester Junajted da posle dužeg vremena oseti poraz. Rano je poveo domaćin na Vila parku, lepa razmena pasova i dobra egzekucija Bajlija. Vrlo brzo je De Hea kapitulirao i po drugi put, sada ga je savladao Dinj iz slobodnog udarca.

Crveni đavoli su dali znake života pred kraj poluvremena, Šo je šutirao sa distance, lopta se odbila od Remzija i prevarila Martineza. Ramzi je bio asistent kod prvog gola Aston Vile a u ranoj fazi nastavka dodatno se iskupio za autogol, na povratnu loptu Votkinsa natrčao je i zakucao u mrežu – 3:1.

Svoju seriju pobeda i dobrih igara Njukasl je produžio na Sent Merisu i izgleda potpisao otkaz Ralfu Hazenhitlu. Odbrana Sautemptona prvi put je kapitulirala u 35. minutu, posle nekoliko dobrih pasova Almiron se stuštio ka golu i matirao Bazunua. Nova dobra akcija Svraka u 58. minutu, završio je Vud golom iz okreta, četiri minuta kasnije Tripije je izbacio Viloka u prostor i tu je već bilo jasno u kom će pravcu sve ići. Pero je u finišu smanjio na kratko, Gimaraeš preciznim udarcem sa distance postavio konačnih 1:4.

Nikako Vest Hem da pronađe igru na utakmicama u ligi, to je danas eksploatisao Kristal Palas iako je gubio od 20. minuta kada je sjajan pogodak sa distance postigao Benrama. Na pauzu se otišlo u egalu, Zaha je u prijemu kretnjom izbacio čuvara i sebi otvorio poziciju za gol. Orlovi su poneli ceo plen kući zahvaljujući prelepom lob udarcu Olisea u četvrtom minutu nadoknade – 1:2.