EngleskaFudbal

Arsenal vlada severnim Londonom, De Zerbi na debiju odneo bod sa Enfilda (VIDEO)

Sedam utakmica osmog kola Premijer lige bilo je danas na programu.

Jedan od dva derbija kola odigrali su ljuti gradski rivali na Emirejtsu. Od početka je Arsenal imao inicijativu, dok bi Totenhem povremeno nametao pritisak. Ritmičan meč, borben, opasni napadi i šanse na obe strane, domaćin je poveo u 20. minutu. Lopta je išla sa desne strane ka sredini, Parti je lansirao projektil u gornji desni ugao Lorisovog gola. Morala je Konteova ekipa da napadne malo jače, to se i desilo. Džaka je učinio uslugu Pevcima, uvalio je Gabrijela u probleme, ishod je penal i Kejnov stoti pogodan na gostovanjima u 31. minutu.

Ponovo su se gosti povukli, Žesus preti pred kraj poluvremena a zatim pogađa na početku drugog, iskoristivši lošu intervenciju Lorisa posle udarca Sake. Sve je krenulo naopako po Totenhem, najpre je u 62. minutu isključen Emerson Rojal, pet minuta docnije lepu akciju završio je Džaka golom koji je dokrajčio gradskog rivala – 3:1.

Roberto de Zerbi debitovao je na klupi Brajtona na Enfildu. Bio je Liverpul na konopcima prvih pola sata, ne samo da je Trosard krunisao prelepe akcije pogocima na samom početku i u 17. minutu, već se Alison postarao da ne dođe već tada do rezultatske katastrofe. Konsolidovali su se malo Redsi u nastavku poluvremena, veštačko disanje dao im je gol Firmina u 33. minutu posle nehotične asistencije Salaha.

Nije Brajton želeo da se brani iako je u nekim periodima i bio prinuđen na to, hrabro je napao ali je u jednoj takvoj situaciji primio drugi gol. Opasan napad gostiju pretvorio se u 54. minutu u polukontru, Dijaz je dodao do Firmina koji je potvrdio odličnu formu. Falilo je gostima i malo sreće, posle kornera u 63. minutu lopta se od Vebstera odbila u gol. Do zasluženog boda Brajton je došao u 83. minutu, posle dobrog napada po levoj strani, Trosard je kompletirao het-trik – 3:3.

Uz mnogo muke, Poter je na Selhurst parku došao do svoje prve pobede na klupi Čelsija. Poveo je Kristal Palas posle sedam minuta igre, iz prve šanse na meču, Eduar je poslao loptu ka Ajuu, ovaj mu je vratio pred gol, i to je vođstvo domaćina.

Nisu Orlovi možda dovoljno iskoristili taj period inicijative, oslobodili su se Plavci i u 38. minutu rezultat je poravnat. Dobra dijagonala, Silva je spustio do Obamejanga koji se okrenuo i pogodio. Strpljenje se gostima isplatilo na isteku regularnog dela utakmice, bomba Galagera odlučila je ovaj meč – 1:2.

Sve što je danas moglo da pođe naopako po Fulam, pošlo je, te se Njukasl domogao druge pobede, na koju se čeka od prvog kola. Počelo je sve od ranog crvenog kartona za Čalobu, Svrake su brzo iskoristile brojčanu nadmoć, odbrana domaćina matirana je u tri poteza u 11. minutu, egzekutor je Vilson. U 33. minutu videli smo kandidata za gol sezone, dupli pas Almirona sa Gimaraešom, i prelepa realizacija Paragvajca na podignutu loptu. Ubrzo je Mitrović, zbog nadamo se lakše povrede napustio teren, a na muke Fulama nadovezao se i gol Longstafa pred kraj prvog dela igre.

Nije se Njukasl na tome zaustavio, nova dobra akcija u 57. minutu, druga asistencija danas za Viloka, drugi gol za Almirona. Pred kraj meča Rid je postigao počasni pogodak za Fulam – 1:2.

Skoro sve vredno iz duela Sautemptona i Evertona na Sent Merisu stalo je u šest minuta rane faze drugog poluvremena. Oteta lopta na sredini terena od strane Svetaca, Adams je dodao do Ariba, ovaj se lepo namestio i pogodio.

Radost nije dugo trajala, brzo je usledio preokret u režiji Karamela. Slobodan udarac sa leve strane na drugu stativu, tamo je Onana nadskočio odbranu domaćih i loptu poslao ka Koadiju koji je zakucao u gol. Ekspresno je pao i drugi, centaršut Ajvobija sa desne strane, došao je na levoj do Meknila koji je pocepao mrežu. Pikford je u jednoj opasnoj situaciji odbranom sačuvao pobedu, drugu uzastopnu za Everton, Sautempton je morao da se pomiri sa trećim vezanim porazom – 1:2.

Bornmut i Brentford podelili su bodove. Na Vitaliti stadionu videli smo samo jednu veliku priliku, i to za domaćina, kada je lopta posle udarca Lerme očišćena sa gol linije, sve u svemu, remi je pravedan ishod.

Veče je zatvorio meč u kome se Vest Hem pokazao spretnijim i snalažljivijim od Vulverhemptona. Skamaka je doveo Čekićare u vođstvo udarcem sa ivice kaznenog prostora u 29. minutu, Boven u 54. pogurao ekipu ka prekidu posta koji u Premijer ligi traje već tri kola, do večeras – 2:0.