FudbalŠpanija

Atletiko i Barselona izbacili Betis sa pozicije koja vodi u Ligu šampiona, neverovatan meč u Vigu (VIDEO)

Zanimljiv dan u Primeri.

Konačno Atletiko liči na onaj stari, Simeoneova ekipa zabeležila je treću uzastopnu pobedu u derbiju kola na gostovanju u Sevilji. Rano vođstvo Jorgandžija sustigao je Betis u nadoknadi prvog poluvremena, međutim, u nastavku je Atletiko dodao gas i došao do pobede kojom je direktnog konkurenta za plasman u Ligu šampiona poslao na peto mesto.

Iz ovog poraza Betisa profitirala je i Barselona koja se popela na treće mesto. Morala je Ćavijeva ekipa da juri gol minusa u drugom poluvremenu u Elčeu, stigla je domaćina pa i prestigla zahvaljujući perfektno izvedenom penalu u poznoj fazi susreta.

Neverovatan meč odigran je u Vigu. Tri puta je Majorka stizala vođstvo Selte, na kraju je domaćin sa igračem manje došao do tri boda posle penala u sedmom minutu nadoknade.

Sunovrat Rajo Valjekana nastavio se i u Kadizu. Domaćin se istovremeno domogao zlata vredne pobede u borbi za opstanak i prekinuo post te produžio seriju poraza rivala.

Betis – Atletiko Madrid 1:3 (Teljo 45+5 – Žoao Feliks 2, 61, Lemar 80)

Elče – Barselona 1:2 (Fidel 44 – Tores 60, Depaj 84p)

Selta – Majorka 4:3 (Galjardo 13, Suarez 25, Aspas 61, 90+7p – Gonzales 17, Aido 49ag, Sevilja 87p)

Kadiz – Rajo Valjekano 2:0 (Alkaraz 55, Idrizi 66)