FudbalNemačka

Autogol rešio sjajan derbi u Minhenu, Hrustić heroj Ajntrahtaa (VIDEO)

Šest utakmica 21. kola Bundeslige odigrano danas.

Od starta se videlo da će duel Bajerna i Lajpciga doneti sjajan fudbal. Prva greška gostiju odmah je i kažnjena, Gulaši je odbranio veliku šansu Levandovskom, na njegovu žalost lopta je došla do Milera koji je smestio u praznu mrežu.

Nije to poljuljalo Lajpcig, nastavili su da napadaju i to im se isplatilo. Izgubljena lopta na sredini terena imala je za krajnji ishod izjednačujući gol Silve u 27. minutu.

Primljeni gol bio je znak za ofanzivu Bajerna. Gulaši je odbranio novi pokušaj Milera kome je ubrzo i poništen gol, Koman je pogodio stativu. Inicijativa je krunisana pred odlazak na odmor, idealan centaršut Komana sa leve strane Levandovski je pretvorio u novo vođstvo.

Vratio se Lajpcig još jednom u 53. minutu. Perfektan pas Lajmera izbacio je kompletnu odbranu Bajerna i omogućio zicer koji Nkunku nije propustio da realizuje.

Na njihovu nesreću pet minuta je trajao egal. U pokušaju da spreči da centaršut Gnabrija završi u srcu kaznenog prostora Gvardiol je prevario Gulašija za konačnih 3:2 čime je prekinut trijumfalni niz Lajpciga od početka polusezone. Bilo je još pokušaja, Bavarci su propustili tri prilike da ranije reše meč, Nojer je refleksnom reakcijom sprečio Forsberga da donese treće izjednačenje.

Ništa manje nije bio zanimljiv ni duel na Mercedes Benz areni. Skoro sve što su šutnuli Štutgart i Ajntraht ka golu, tamo je i završilo. Endika je doveo goste u vođstvo iz prve šanse na meču, Švabe su izjednačile u finišu poluvremena da bi početkom drugog Hrustić ponovo doneo prednost Ajntrahtu. Stigao je Štutgart i to vođstvo, treće već nije mogao.

U velikom padu je i definitivno Hofenhajm koji je upisao treći vezani poraz na gostovanju Majncu u kome je domaćin slavio identičnim rezultatom kojim je i Augzburg pobedio posle dužeg vremena. Minimalnu pobedu zabeležio je Keln, jedini remi u Bundesligi danas viđen je na Šuko areni.

Bajern Minhen – Lajpcig 3:2 (Miler 12, Levandovski 44, Gvardiol 58ag – Silva 27, Nkunku 53)

Štutgart – Ajntraht 2:3 (Anton 42, Kalajdžić 70 – Endika 7, Hrustić 47, 77)

Majnc – Hofenhajm 2:0 (Li 79, Niakate 83p)

Augzburg – Union Berlin 2:0 (Gregorič 16, Han 59)

Keln – Frajburg 1:0 (Modest 23)

Arminija – Borusija Menhengladbah 1:1 (Sera 19 – Plea 38)