FudbalNemačka

Bajer osigurao Ligu šampiona, Frajburg se olupao o berlinsku stenu (VIDEO)

Danas i sinoć odigrano je šest utakmica pretposlednjeg kola Bundeslige.

Nije dobro počelo za Bajer u Zinshajmu, izgubljena lopta Hinkapie u 22. minutu rezultirala je vodećim golom Hofenhajma, strelac je bio Ruter. Gosti su uspeli da se brzo konsoliduju i uzvrate, dobar napad i centaršut Dijabija u 34. minutu, Šik je doslovce zakucao loptu u gol. Na poluvreme je domaćin ipak poneo prednost, dva minuta kasnije Baumgartner je posle asistencije upisao i gol.

Drugo poluvreme u potpunosti je pripalo Bajeru. Novo izjednačenje u 73. minutu, ponovo isti tandem u akciji sada u zamenjenim ulogama, Šik je asistirao Dijabiju.

Tri minuta kasnije Farmaceuti vode, prelep napad sve zaključno sa vrhunskom završnicom Šika. Mnogo sreće imali su gosti da ne prime ubrzo treći gol, bitan trijumf overio je Alario u finišu utakmice.

Katastrofu je doživeo Frajburg, u situaciji kada je imao sve u svojim rukama oko plasmana u Ligu šampiona teškim porazom na svom stadionu to je prepustio u ruke Lajpcigu a dao nadu i današnjem rivalu. Union je na Evropa-Park stadionu poveo u 11. minutu kada je Promel ispratio ceo napad i loptu koja je šetala gol linijom prebacio preko nje.

Domaćinu je u međuvremenu jedan gol poništen pre nego što smo videli novi dobar napad Uniona, idealan centaršut Bekera, Trimel je zakucao loptu i gosti imaju dva gola prednosti nakon pola sata igre. Raspoloženi Beker dodatno je uvećao vođstvo četiri minuta pre kraja prvog dela igre.

Na kratko je Frajburg dao znake života u 59. minutu kada je Holer smanjio ali na tome je i ostalo što se njih tiče. Veliki trijumf Uniona overio je Šefer pred istek regularnog dela utakmice.

Borusija iz Dortmunda posle dva uzastopna poraza slavila je na gostovanju fenjerašu i polako privodi sezonu kraju dok su misli više okrenute prelaznom roku. Volfsburg je trijumfovao minimalnim rezultatom u Kelnu, Majnc je otežao Herti borbu za opstanak. Juče je u pobedi Bohuma nad Arminijom novu asistenciju upisao Pantović.

Hofenhajm – Bajer Leverkuzen 2:4 (Ruter 22, Baumgartner 36 – Šik 34, 76, Dijabi 73, Alario 90+1)

Frajburg – Union Berlin 1:4 (Holer 59 – Promel 11, Trimel 30, Beker 41, Šefer 90)

Grojter Firt – Borusija Dortmund 1:3 (Ngankam 70 – Brand 26, 72, Paslak 77)

Keln – Volfsburg 0:1 (Gerhart 43)

Herta – Majnc 1:2 (Seike 45+5p – Vidmer 25, Bel 81)

Bohum – Arminija 2:1 (Polter 22, Belo 89ag – Nilson 35)