FudbalNemačka

Bajern doneo tri boda iz prestonice, Borusija za poluvreme rešila Bohum

Sedam od devet utakmica 13. kola Bundeslige je odigrano.

Svih pet golova na Olimpijskom stadionu u Berlinu palo je u prvom poluvremenu. Bajern je na krilima životne forme Čupo-Motinga imao tri gola prednosti na pet minuta pre odlaska na pauzu, probudila se tada Herta i dva puta zatresla mrežu šampionu. Na tome je i ostalo, Bavarci su u nastavku sačuvali taj gol prednosti i vezali četvrti trijumf.

U dobrom nizu je i Borusija, tri vezane ligaške pobede uz izboren plasman u osminu finala Lige šampiona. Bohum se nije dobro proveo u Dortmundu, za poluvreme je primio tri gola, mada, ruku na srce, pretposlednja ekipa Bundeslige teško da je mogla da računa na bodove na Signal iduna parku.

Oporavio se Ajntraht od poraza na svom terenu u prošlom kolu, u Lisabonu se domogao proleća u Ligi šampiona, sada i preokretom na gostovanju Augzburgu uhvatio priključak sa timovima koji žele u elitno takmičenje. Shodno aktuelnom stanju takav san sanjaju još Lajpcig i Verder,. Borusija iz Menhelgladbaha prekinula je post od tri kola bez pobede, Volfsburg je bio ubedljiv u Majncu.

Herta – Bajern 2:3 (Lukebakio 40, Selke 45p – Musijala 12, Čupo-Moting 37, 38)

Borusija Dortmund – Bohum 3:0 (Mukoko 8, 45+2, Rejna 12p)

Augzburg – Ajntraht 1:2 (Beriša 1 – Rode 13, Knauf 64)

Hofenhajm – Lajpcig 1:3 (Ruter 50 – Nkunku 17, 57, Olmo 69)

Verder – Šalke 2:1 (Fulkrug 30, Dukš 76 – Dreksler 89)

Borusija Menhengladbah – Štutgart 3:1 (Hofman 4, Tiram 25, Herman 90+4 – Tomas 35)

Majnc – Volfsburg 0:3 (Vimer 33, Arnold 70, Baku 84)