FudbalLiga šampionaVESTI DANA

Bajern jedini maksimalan, Atletiko završio sa Evropom

Gotova je grupna faza u grupama A, B, C i D.

Pirova pobeda Liverpula i poraz koji mnogo ne boli Napoli, bar u tom rezultatskom smislu. Bilo je šansi i zanimljivih dešavanja na Enfildu ali smo na pogodak čekali do pet minuta pred istek regularnog dela utakmice. Meret je odbranio Nunjezov udarac glavom posle kornera, Salah bio na pravom mestu da dočeka odbitak. Uspeo je Urugvajac da se upiše pred sam kraj, time overi pobedu Liverpula i kraj Napolijevog trijumfalnog niza – 2:0. Napolitanci idu dalje sa prve pozicije, s njima u osminu finala i Redsi.

Takmičenje u Ligi Evrope nastavlja Ajaks. Rano su Kopljanici poveli u Glazgovu, posle akcije na levoj strani lopta se od Kudusa odbila unazad na levicu Bergajsu, ispalo je da je to asistencija. Posle asistencije Kudus je postigao i gol u 29. minutu, ponovo akcija po levoj strani, dobio je loptu pred petercem od Vijndala koji je uklizao i uz pomoć odbitka savladao Mekgregora. Rendžers je nešto bolje zaigrao u poznoj fazi susreta, iznudio i penal koji je realizovao Tavernije. Vrlo brzo je Ajaks vratio prednost od plus dva, sjajan pas Tadića, Konseisao je prevario dva čuvara i sve dovršio lepom završnicom, time i označio oproštaj domaćina od Evrope za ovu sezonu – 1:3.

Uprkos očajnom početku i dva uvodna poraza Porto ide dalje kao prvi iz grupe B jer je nanizao četiri tirjumfa, večerašnji nad Atletikom je značio i kraj ovosezonske evropske odiseje za Simeoneov tim. Dosta prilika na obe strane ali je domaćin taj koji ih je realizovao, rano vođstvo je zasluga Taremija, Eustakio ga je duplirao u 25. minutu. Nije Atletiko uspeo ništa sem što je Markanov autogol ublažio poraz, što im i nije uteha – 2:1.

Golova nije bilo u Leverkuzenu. Taj bod je bio na kraju dovoljan da Klub Briž ode u osminu finala sa drugog mesta, mada je i za njih to svakako istorijski uspeh, Bajer se seli u Ligu Evrope.

Inter je bio opasniji rival prvih pola sata u Minhenu ali je Bajern taj koji je pronašao način da povede, korner sa desne strane izveo je Kimih, Lautaro se nakon što je promašio zicer i okliznuo pred svojim golom i ostavio Pavara neometanog. Da će Bavarci upisati i šestu pobedu definitivno je nagovestio evrogol Čupo-Motinga u 72. minutu, pocepao je mrežu i razbio nade gostiju da mogu da se vrate – 2:0. Već je sve bilo rešeno u grupi C i pre poslednjeg kola, Bajern je ipak imao motiv da sa maksimalnim učinkom završi učešće u grupnoj fazi.

Rasterećenost nam je donela šest pogodaka u okrjašu Viktorije i Barselone. Do ranog vođstva su došli Katalonci u Češkoj, pravovremeno dodavanje Toresa za Fatija, njegov udarac Stanek je odbio pred liniju a Alonso je stigao prvi, na vreme da je ubaci iza nje. Ispromašivala se Viktorija u prvom poluvremenu, fudbal je nekad okrutan pa je Barselona na odmor ponela dva gola prednosti, visoka lopta iza leđa odbrane, Alba je spušta na zicer Toresu. Na početku drugog poluvremena domaćin je dobio penal, Hori je prepolovio zaostatak. Kratko je to trajalo, tek dva minuta, Tores je vratio Kataloncima dva gola prednosti. Kritična je odbrana Barselone pa je Hori iskoristio to da je još jednom matira, u 63. minutu iz igre, na centaršut Vlkanove. Gosti su odgovorili u 75. minutu, Rafinja je poslao idealnu loptu preko odbrane, Tore iskoristio zicer – 2:4.

Jako loše izdanje Totenhema na Velodromu kažnjeno je pred kraj poluvremena, Olimpik je zasluženo stekao prednost. Kombinacija iz ugla na desnoj strani, Veretu je centrirao a Mbemba na drugoj stativi bio najviši u skoku. Trgli su se Pevci u pauzi između dva poluvremena i u 54. minutu izjednačili, takođe iz prekida. U njihovom slučaju to je bio slobodan udarca, centrirao je Perišić a najviši u skoku je Lengle. Krenuo je Olimpik u potpunu ofanzivu, veliku šansu promašio je Kolašinac, prostor koji je ostao iskoristio je Totenhem za kontru, Kejn je asistent a Hejbjerg strelac gola koji je njegovu ekipu poslao na prvu poziciju a domaćina izbacio iz Evrope – 1:2.

Može se reći da je Sporting bio u bar donekle podređenom položaju veći deo prvog poluvremena, međutim, Ajntraht to nije valorizovao, štaviše, domaćin je poveo. Centaršuta sa desne strane, lopta se odbila na volej Gomešu, dovoljno jak da lopta završi iza linije iako je Trap zakačio. Gosti su izjednačili u 62. minutu, neoprezni Koates je skrivio jedanaesterac, Kamada je siguran izvođač. Kažnjen je Sporting zbog toga što se povukao, deset minuta kasnije Ajntraht je i poveo, Kolo Muani je prihvatio visoku loptu od Knaufa, izdržao duel i dovršio sve na željeni način. Lavovi nisu imali nikakvu reakciju, rezultat iz Marseja im je išao na ruku da barem nastave takmičenje u Ligi Evrope, Orlovi idu u osminu finala – 1:2.