FudbalLiga šampionaVESTI DANA

Bajern ne zna za milost, Inter tako blizu a tako daleko

Poznata prva dva učesnika četvrtfinala Lige šampiona.

Mrežu Salcburga je Levandovski najpre načeo sa bele tačke. Upravo je Poljak srušen u kaznenom prostoru, preuzeo je odgovornost i dao zalet Bajernu. Deset minuta kasnije ponovo jedanaesterac, isti igrač je fauliran, isti egzekutor.

Na konopima su gosti iako to igrom u ranoj fazi susreta nisu zaslužili, dva minuta posle drugog Levandovski je postigao i treći, katastrofalna reakcija odbrane i golmana Salcburga, već tu je bilo jasno ko ide dalje aa poljski napadač je oborio još jedan rekord, najbrži het-trik u istoriji Lige šampiona! No, nisu se na tome zaustavili Bavarci, u 31. minutu i Gnabri je pogodio mrežu, preti asustrijskom predstavniku katastrofa.

Novi gol domaćina u 54. minutu. Sada se upisao i Miler, dobio je loptu na ivici kaznenog prostora i iz okreta poslao levicom loptu iza leđa Kena. Lepim golom sa ivice šesnaeseterca Kjergor je smanjio u 70. minutu, samo na kratko, u finišu su Miler još jednom i Sane dokrajčili Salcburg – 7:1.

Zanimljiv meč i na Enfildu. Dobar ritam i u prvom poluvremenu. Istakao se Škrinjar intervencijom kada je izblokirao Van Dajka koji je loptu već video u golu, sreća je poslužila Inter u situaciji kada je Matip pogodio prečku, na drugoj strani nezgodno je bilo posle slobodnog udarca koji je izveo Čalhanoglu, Alison je uspešno intervenisao. Zapretio je Aleksander Arnold pred odlazak na odmor dva puta, češće preti Liverpul.

Još jače su Redsi ušli u nastavak, Aleksander Arnold je naterao Handanovića na intervenciju, Salah pogađa stativu. Dobru šansu je imao Lautaro na drugoj strani, lopta je završila u korneru. Meč je dobio na zanimljivosti u 62. minutu, izgubljena lopta Liverpula na sopstvenoj polovini došla je do Lautara, Argentinac je sa leve strane sa nekih 17 metara pogodio suprotan ugao. Tek što su Neroazuri poveli, Sančez je pokvario momentum zaradivši drugi žuti karton. Mogao je Salah ranije da reši meč, još jednom se isprečila stativa ali svakako su Redsi kontrolisali dešavanja do kraja, Dijaz je propustio veliku šansu da spreči poraz pred sam završetak utakmice, Liverpul ide dalje, pirova pobeda Intera – 0:1.