EvroligaKošarka

Bajern pao u drugom poluvremenu, Olimpijakos nadomak stotke u Minhenu

Neprijatan poraz za Trinkijerijevu ekipu – 88:98 (29:28, 24:22, 16:23, 19:25).

Izuzetno zanimljivo prvo poluvreme, Olimpijakos je imao inicijativu od početka, domaćin se držao uglavnom šutem za tri, trojka Jaramaza na kraju prve deo kompletirala je malo bolji momentum. Smenjivale su se ekipe u vođstvu u daljem toku prvog poluvremena, najveća prednost za crveno-bele bila je plus sedam tokom prve četvrtine, Bajernova plus pet u finišu druge, poenima Slukasa zatvara se ovaj period – 53:50.

Raspucao se Dorsi, ispratio Vezenkova pa zatim i ostatak ekipe, Olimpijakos je preuzeo kontrolu nad utakmicom. Držao se Bajern blizu u ranoj fazi poslednjeg kvartala ali je posustajao kako je vreme odmicalo, gosti zasluženo nose dva boda iz Minhena.

Dorsi je završio meč sa 25 poena, pored nekolicine igrača koji su se istakli u timu Olimpijakosa treba izdvojiti Slukasov dabl-dabl učinak, 11 poena i deset asistencija. Kod domaćih Hiljard je ubacio 18 poena, Lučić 15 uz osam skokova.