FudbalLiga šampionaVESTI DANA

Bajern pečatirao Barseloninu selidbu u Ligu Evrope, Atletikova tragedija će dugo boleti

Neverovatno veče u Ligi šampiona.

Napolitancima će bod na Enfildu biti dovoljan da prođu dalje sa prvog mesta u grupi A, mada nema sumnje da će otići po sva tri. Bez obzira na to što je Spaleti malo promešao karte Napoli je od početka diktirao ritam protiv Rendžersa pa i poveo u ranoj fazi meča, ubačaj Di Lorenca sa desne strane, Simeone je pred petercem uspeo da primi loptu, namesti se i savlada Mekgregora. Pet minuta posle prvog Simeone je postigao i drugi pogodak, sada glavom, nakon Raspadorijevog centaršuta sa leve strane. Silovito su krenuli Napolitanci po još neki pogodak, do njega su došli u 80. minutu, Raspadori je upisao drugu asistenciju izvevši korner posle koga je Ostigard bio najspretniji – 3:0.

Više smo očekivali od duela Ajaksa i Liverpula, na prava dešavanja smo čekali do finiša prvog dela susreta. Tri minuta pred odlazak na odmor Redsi su došli do prednosti, Henderson je dobio duel na levoj strani i ubacio ka Salahu koji je lagano prebacio istrčalog Pasvera. Nakon toga videli smo i neverovatan promašaj Nunjeza, sa pet metara i praznim golom ispred sebe pogodio je stativu. Iskupio se urugvajski napadač na ulasku u drugi deo igre kada je bio najsnalažljiviji posle kornera koji je izveo Robertson. Crno se piše Ajaksu s obzirom na to da im se mreža brzo zatresla i treći put, genijalan pas Salaha kroz odbranu i lepa završnica Eliota probudili su neke skorašnje traume domaćoj publici. Ispostaviće se da je tada postavljen konačan rezultat, Redsi su sačuvali prednost do kraja – 0:3.

Rano je poveo i Bajer na Vanda Metropolitanu, oteta lopta na desnoj strani duboko na protivničkoj polovini, Hložek je doturio do Dijabija, perfektna njegova egzekucija iskosa sa desne strane. Primljeni gol je probudio Atletiko, krenuli su u ofanzivu koja je dala rezultat u 22. minutu, razmena pasova na malom prostoru oko kaznenog prostora, Grizman je odložio za Karaska čiji je izuzetno precizan udarac završio u donjem levom uglu. Izgubljena lopta Koree na nekih 18 metara od svog gola koštala je domaćina novog minusa u 29. minutu, Amiri mu je oteo i asistirao Hadson-Odoiju. Pauza je prijala Jorgandžijama, vrlo brzo po povratku na teren su još jednom izjednačili, Karasko je sada asistirao, posle njegove povratne izuzetno lep pogodak postigao je De Pol. Jurišao je Atletiko na sve ili ništa a onda smo gledali završnicu kakva se retko sreće. Sudija je svirao kraj, potom na intervenciju VAR sobe pogledao snimak i dosudio penal, pogodak je donosio borbu za plasman dalje u poslednjem kolu, promašaj kraj, Hradecki je pročitao Karaska, Nigez je odbitak poslao na prečku, drugi je pogodio u petu jednog od domaćih fudbalera, tragedija za navijače i igrače Atletika – 2:2.

Ovom rezultatu obradovao se Porto koji je nešto ranije urnisao Klub Briž pa će moći da se bori i za čeonu poziciju u grupi B. Do ovog meča Minjoleova mreža se nije zatresla, večeras čak četiri puta, sve to je najavio Taremi u 33. minutu. Veliku priliku da izjednači propustio je Lang u ranoj fazi drugog poluvremena, Kosta mu je odbranio jedanaesterac. U tri minuta razmaka Minjolea su matirali Evanilson i Eustakio, domaćina je dokusurio Taremi u 70. minutu – 0:4.

I pre početka meča u Kataloniji se znalo ko ide dalje iz grupe C jer je Inter pregazio Viktoriju Plzenj na Meaci. Držali su se gosti 35 minuta, onda je Mhitarijan pretvorio Bastonijev centaršut u vođstvo, Džeko se pobrinuo da se na pauzu ode sa dva gola prednosti. Iskoristio je Džeko i Lautarovu asistenciju u 66. minutu da i definitivno razreši sve dileme, pobedu i prolaz dalje overio je u samom finišu Lukaku – 4;0.

Ovde se sve zna, s obzirom na to da su Bavarci overili prvu poziciju i poslali Katalonce u Ligu Evrope. Počelo je vatreno na Kamp Nou, Bajern vodi posle deset minuta igre. Gnabri je poslao loptu duboko u prostor, Mane je brži i spretniji od Beljerina, Ter Štegen je ostao nemoćan. Nema odgovora Barselone, štaviše nakon nešto više od pola sata ima dva gola zaostatka, ponovo je asistirao Gnabri, sada je egzekutor Čupo-Moting. Tačku na učešće u Barselone u Ligi šampiona stavio je Pavar u petom minutu nadoknade, posle kornera sa desne strane Gnabri je uhvatio volej, ispalo je da je to treća asistencija večeras – 0:3.

Ludnica nas čeka u grupi D s obzirom na večerašnji rasplet. Inicijativa i pritisak Totenhema od početka utakmice sa Sportingom, čekalo se na nešto konkretno, umesto toga primili su gol u 22. minutu. Edvards je dobio pas od Paulinja, izdržao duel na sredini terena, dugo vukao loptu i pogodio donji desni ugao. Propustili su Lavovi da možda bolje iskoriste prostor kada je domaćin krenuo ofanzivnije, malo sreće za Konteovu ekipu a onda je pritisak doneo izjednačenje u 81. minutu, Perišić je izveo korner, Bentankur nadvisio sve pred golom. Krenuli su Pevci po preokret, dobili su hladan tuš, erupcija oduševljenja pred sam kraj zbog Kejnovog gola pretvorila se u haos nakon što ga je VAR poništio i crveni karton za Kontea koji je nasrnuo na sudiju – 1:1.

Manje od tri minuta je bilo potrebno da odbrana gostiju kapitulira u Frankfurtu, posle duplog pasa na levoj strani Endika je ubacio loptu pred kazneni prostor, Kamada je prihvatio, ušao u 16 metara i preciznim udarcem dovršio posao. Domaćin je bio bolji rival u ranoj fazi utakmice ali negde na polovini igre u prvom poluvremenu Olimpik je pokazao zube, dug napad i ubacivanje Mbembe sa desnog boka, Genduzi je pobegao odbrani Ajntrahta i idealno finiširao za izjednačenje. Orlovi su vratili prednost posle pet minuta, konfuzija u odbrani Olimpika, Kolo Muani je u sred kaznenog prostora uspeo dva puta da razmeni pas sa Geceom i pogodi. Meč sa velikim brojem šansi na obe strane ali promene rezultata nije bilo – 2:1.