FudbalNemačka

Bajern se ispromašivao i vezao dva remija, fantastičan meč u Frajburgu (VIDEO)

Četiri utakmice 26. kola Bundeslige odigrane danas, jedna odložena.

Derbi kola odigrali su Hofenhajm i Bajern. Poveo je domaćin u 32. minutu, Raum je centrirao sa leve strane, Baumgartner se sjajno snašao i prevario Nojera.

Čak tri gola su poništena Mileru, jedan pre vodećeg pogotka Hofenhajma, jedan posle, jedan u drugom poluvremenu. Na veliki odmor se ipak otišlo u egalu, Levandovski je u nadoknadi prvog dela igre zakucao loptu u mrežu posle kornera koji je izveo Kimih.

Imaće Nagelsmanova ekipa za čime da žali. Stopostotnu priliku propustio je Gnabri pogodio je stativu, Miler je potpuno bez sreće danas, čak i kada je iz regularne pozicije savladao Baumana, na gol liniji je intervenisao Poš, kako, to verovatno ne zna ni on sam, ostalo je 1:1.

Sjajnim golom Grifa iz slobodnog udarca posle sedam minuta igre Frajburg je poveo protiv Volfsburga. Nastavili su domaći sa napadima, isti igrač je duplirao prednost pred odlazak na odmor.

Nisu se predali Vukovi, najpre je Kruze u 52. minutu iskoristio zicer i smanjio. Posle asistencije Arnold je postigao i gol, nakon jedne gužve zakucao je loptu u 84. minutu, Volfsburg je izjednačio.

Tri boda su ipak ostala u Frajburgu, tri minuta kasnije sjajnim golom Šloterbek je postavio konačnih 3:2. Ekipa Kristijana Štrajha iskoristila je remi Hofenhajma i zahvaljujući ovoj pobedi zauzela četvrto mesto.

Bolja igra Uniona u Berlinu krunisana je vođstvom u poznoj fazi prvog poluvremena. Izborili su se domaći fudbaleri za penal, Avonji je bio precizan.

Štutgart je bio bolji rival u nastavku i zasluženo došao do boda u samom finišu. Centrirao je Sosa, junak Švaba ponovo je bio Kalajdžić.

Agonija Herte nastavljena je u Menhengladbahu. Plea je u 24. minutu doveo Borusiju u vođstvo iz jedanaesterca, Ginter je posle kornera u 59. minutu overio trijumf – 2:0.