FudbalNemačka

Bajernu prija poseta glavnom gradu, Lajpcig u seriji

Kompletirano je 20. kolo Bundeslige.

Tolisu je prvi gol Herti poništen na intervenciju VAR sobe, kod drugog nije bilo greške, Bajern je poveo u 24. minutu. Pred sam odlazak na odmor Kimih je poslao centaršut iz slobodnog udarca, Miler duplira prednost.

Zapretila je Herta preko Daride, međutim, do gola su ponovo došli Bavarci, u 75. minutu Sane je kaznio grešku odbrane domaćina. Četiri minuta kasnije nova asistencija Kimiha, ovoga puta za Gnabrija. Odgovorio je golom Ekelenkamp za konačnih 1:4.

Sada je već kristalno jasno da je pauza bila zlata vredna za Lajpcig. Po povratku sa iste Tedeskova ekipa zabeležila je treću uzastopnu pobedu. Ruku na srce, mučili su se da slome otpor Volfsburga, kad je to u 76. minutu učinio Orban pitanje pobednika se nije postavljalo, Gvardiol je samo potvrdio trijumf – 2:0.