Barani se revanširali Panterima

Pobeda zahvaljujući boljoj igri u poslednjoj četvrtini – 82:78 (22:20, 23:26, 18:19, 19:13).

Meč je počeo pogotkom Mozlija da bi FMP odgovorio serijom 9:0. Lazić je uz pomoć Mozlija sprečio goste da u ranoj fazi utakmice steknu visoku prednost, uključili su se i ostali pa smo gledali egal meč ostatak poluvremena. Pred veliki odmor Panteri su stekli pet poena prednosti što su smanjili na minimalan zaostatak Gordić i Lazić – 45:46.

U sličnom ritmu je nastavljeno, FMP ima blagu inicijativu i često istu takvu prednost, Mornar drži priključak i ne dozvoljava rivalu da se odlepi na iole veći plus. Lazić je pokrenuo seriju 7:0 u jednom trenutku poslednje četvrtine, slutilo je na neizvesnu završnicu i dramu. Da tako ne bude pobrinuo se triling iskusnih u domaćem timu, Gordić, Šehović i Mihailović prelomili su meč u korist svoje ekipe.

Lazić je sa 19 poena bio najefikasniji u domaćem sastavu, Šehović je doprineo sa 17 poena i sedam skokova. Među Panterima su odskočili Njuels sa 18 poena i osam skokova, i Tasić sa istim brojem uhvaćenih lopti uz 12 poena.