FudbalŠpanija

Barselona dobila vatreni derbi dana, šestica Granade u pravi čas

Danas i juče odigrano je šest utakmica 35. kola Primere.

Najbolji fudbal, valjda i očekivano gledali smo na stadionu Benito Viljamarin. Odličan ritam, puno prilika na obe strane, možda je koju više imala Barselona pa je i zasluženo došla do vođstva kada je Fati u 76. lepo prihvatio dodavanje Albe i uhvatio Silvu na krivoj nozi.

Morao je Betis da krene još jače u napad, pa je posle manje od tri minuta poravnao rezultat, Fekir je idealno centrirao iz slobodnog udarca sa leve strane, Bartra je nadskočio odbranu bivšeg kluba. Najbliži momenat utakmice zbio se u četvrtom minutu nadoknade kada je Alveš centrirao sa desne strane na levu ivicu peterca, pravo na volej Albi koji je pocepao mrežu za veliko slavlje Katalonaca.

Raspucala se Granada u pravi čas. U direktnom dvoboju za opstnak Karankini puleni su na gostovanju Majorki napunili mrežu do vrha i preskočili je na tabeli te pred poslednja tri kola drže sudbinu u svojim rukama.

Ubedjive pobede zabeležili su i Selta koja je zakucala Alaves za dno te Kadiz koji je za korak pobedo od opasne zone zahvaljujući trijumfu nad Elčeom. Golova nije bilo na San Mamesu gde su Atletik i Valensija podelili bodove, Levante je juče sebi dao nadu u opstanak i verovatno ugasio Sosijedadu san o Ligi šampiona.

Betis – Barselona 1:2 (Bartra 79 – Fati 76, Alba 90+4)

Majorka – Granada 2:6 (Sevilja 28, Railjo 58 – Suarez 6, Eskudero 46, Puertas 55, Molina 69, 90, Uzuni 78)

Selta – Alaves 4:0 (Galjardo 6, Aspas 34, 66, Navaro 57ag)

Kadiz – Elče 3:0 (Negredo 80, Sobrino 83, Lozano 90+3)

Atletik Bilbao – Valensija 0:0

Levante – Real Sosijedad 2:1 (Miramon 53, Melero 90p – Silva 66)