EvroligaKošarka

Barselona i Olimpijakos uzvratili brejkovima

Imaju priliku da prekosutra završe serije.

Oporavili su se Katalonci od bolnog poraza u Blagurani i odgovorili Bajernu – 66:75 (17:26, 14:23, 18:10, 17:16). Veliki deo posla Barselona je obavila u prvom poluvremenu koje je dobila sa 18 razlike. Nisu mogli da izdrže u takvom ritmu i dalje, pitala se Trinkijerijeva ekipa nešto, ali pad nije bio od one vrste koja bi ugrozila ozbiljnije konačan ishod. Baš naprotiv, veći deo nastavka održavana je prednost, sve što je Bajern uspeo to je da poraz u finišu upristoji.

Barselonu je predvodio Mirotić sa 25 poena i šest skokova, dvocifren je bio još Smits koji je ubacio 12 poena. Kod domaćina Lučić je postigao 17 poena uz šest skokova, Rubit 14 uz osam skokova, Jaramaz je ubacio 13.

Veliku šansu propustio je Monako na svom terenu – 83:87 (23:19, 18:26, 17:26, 25:16). Mnogo zanimljivija utakmica, puna preokreta. Domaćin je bolje počeo, pa potonuo. Olimpijakos je u poslednju četvrtinu uneo plus 11 a u poslednja četiri minuta osam poena prednosti, međutim, Monako je preokrenuo ali nije uspeo da finišira kako treba, promašaji i greške omogućili su gostima da slobodnim bacanjima obezbede sebi pobedu i vođstvo u seriji.

Najbolji u pobedničkom sastavu bio je Slukas sa 21 poenom, Vezenkov je dodao 17 i devet skokova. Na drugoj strani Bejkon je ubacio 23 poena, Tomas 15 uz osam skokova.