FudbalŠpanija

Barselona kažnjavala Seltine promašaje, Granada beži od opasne zone

Ligaška pobeda Betisa posle mesec dana.

Dosta šansi smo videli na Kamp Nou večeras s tim da je Barselona svoje uglavnom realizovala dok Selta svoje nije. Bledih pola sata igre Ćavijeve ekipe gosti nisu kaznili iako su imali prilike za to, zatim Katalonci pravo niotkuda dolaze u vođstvo. Dembele je izbacio dva igrača Selte, povukao po desnoj strani i poslao hirurški precizan pas u srce kaznenog prostora ka Depaju čiji udarac Dituro nije uspeo da zaustavi iako je imao loptu na ruci.

Na odmor je Barselona ponela dva gola prednosti. Četiri minuta pre kraja prvog poluvremena u pokušaju da interveniše kod Albinog centaršuta sa leve strane Arauho je maltene namestio loptu Obamejangu koji je nije zahvatio onako kako je želeo ali je ona ipak završila u golu.

Tek što se ušlo u nastavak Dituro je morao i treći put da vadi loptu iz mreže, ponovo je Dembele poslao idealan pas sa desne strane, sada je Obamejang tukao u punom trku i po drugi put večeras pogodio metu. Grešku Ter Štegena kaznio je Aspas dva minuta posle trećeg gola Barselone, mogli su brzo gosti i da smanje ali su uskoro ostali sa igračem manje, direktan crveni karton zaradio je Muriljo, bilo je još par prilika na obe strane, rezultat se nije menjao – 3:1.

Dva remija pa dve pobede u pravi čas za Granadu. Posle kanonade za vikend Andalužani su večeras zabeležili minimalnu pobedu nad Atletikom iz Bibaa i time se približili opstanku.

Mesec dana čekalo se na pobedu Betisa. Voz za Ligu šampiona čini se da su Pelegrinijevi momci propustili ali su rešili bar da osiguraju Ligu Evrope i večeras na Mestalji bili su izuzetno efikasni.

Barselona – Selta 3:1 (Depaj 30, Obamejang 41, 48 – Aspas 50)

Granada – Atletik Bilbao 1:0 (Koljado 35)

Valensija – Betis 0:3 (Vilijan Hose 57, Kanales 87, Iglesias 90)