EvroligaKošarka

Barselona opravdala ulogu favorita u prvom meču serije

Bajern poražen u Kataloniji – 77:67 (20:22, 23:11, 19:18, 15:16).

Nešto bolje je počela Trinkijerijeva ekipa koju su Lučić i Radošević a kasnije i Rubit uveli u dobar ritam. Drugu četvrtinu Barselona počinje sa pet vezanih poena, Lučić poravnava trojkom ali Katalonci sve više dodaju gas i Bajern kaska za njima te na poluvreme odlazi sa dvocifrenim minusom – 43:33.

Šanli pogotkom otvara drugo poluvreme, međutim, usledio je petominutni prazan hod koji gosti kažnjavaju serijom 10:0. Trojkama Jokubaitisa i Mirotića domaćin dolazi do daha i do kraja treće deonice vraća dvocifrenu prednost, sem jednog naleta kada je Lučić primakao Bajern na minus pet, do kraja kontroliše dešavanja na terenu.

Najefikasniji u ekipi Barselone bili su Dejvis sa 19 i Dante sa 12 poena. Dvocifreni među gostima bili su Lučić sa 20 i Hiljard sa 12 poena.