Afrički kup nacijaFudbal

Ben i ekipa slave Ekvatorijalnu Gvineju, potop Alžira

Čeka se samo još rasplet u poslednjoj grupi.

Pobeda Ekvatorijalne Gvineje ima dvostruki efekat. Oibang Bokogova ekipa obezbedila je sebi prolaz dalje sa drugog mesta grupe E i usput ostavila Sijera Leone van pozicije koja vodi dalje u rangiranju trećeplasiranih ekipa iz čega su profitirala Komorska ostrva.

Gromovi su bili bolji rival u većem delu meča, stvorili dosta šansi pre i posle gola Ganeta u 38. minutu. Selekcija Sijera Leonea probudila se kasno ali je uz par pokušaja uspela da se izbori za penal, na njihovu nesreću Ovono je odbranio penal Kamare u 85. minutu.

Sigurnom pobedom Obala Slonovače overila je prvo mesto. Kesi je doveo Slonove u vođstvo u 22. minutu, posle slobodnjaka u 39. i centaršuta Orijea prednost je duplirao Tangare.

Posle asistencije za Kesija, dobru partiju Pepe je krunisao golom u 54. minutu. Tek tada se probudio Alžir ali malerima za njih nema kraja, dosuđeni penal Marez nije iskoristio, ofanzivac Sitija pogodio je stativu. Bendebka je u 73. minutu postavio konačnih 3:1, Alžirci se opraštaju od turnira kao razočarenje.