FudbalLiga Evrope

Birmančević strelac u novoj pobedi Malmea, Olimpijakos kroz iglene uši do Lige Evrope

Poznati svi učesnici drugog po jačini takmičenja pod okriljem UEFA.

Posle pobede na svom stadionu Malme je rešio da i na gostovanju Sivasporu pokaže da je kriza prošlost. Domaćin je morao da napadne, nije imao šta da čeka, Malme je odolevao a onda i iskoristio prostor za kontre, ona u 76. minutu završila se dodavanjem Rakipa i golom Birmančevića. Nešto slično videli smo i pred sam kraj kada je Telin overio trijumf i dodatno popravio raspoloženje.

Drama u Pireju večeras. Olimpijakos je poveo na samom početku, Apolon u zadnji čas izborio produžetke, crveno-beli su više od polovine dodatnog vremena odigrali sa igračem manje. Putnika u grupnu fazu rešili su penali, srećniji i spretniji bio je domaćin u čijim je redovima neprecizan bio jedino Ranđelović. Penale smo gledali i u Tiraspolju gde je Šerif bio koncentrisaniji od Pjunika. Jedanaesterac je presudio i u Viljnusu, doduše u produžetku. Fantastičan meč između Žalgirisa i Ludogoreca prelomio je dosuđeni penal za goste pred sam kraj dodatnih 30 minuta, bugarski predstavnik je i treći put stigao vođstvo domaćina.

Potvrdio je AEK još jednom pobedom nad Dnjiprom da je zaslužio grupnu fazu baš ovog takmičenja, prijatno iznenađenje tamo je još jedan kiparski predstavnik, Omonija koja je priredila iznenađenje i eliminisala Gent. Pobedama su plasman dalje overili Fenerbahče i Cirih, remijem Helsini, dok poraz u Irskoj fudbalere Ferencvaroša neće baš toliko boleti.

Sivaspor – Malme 0:2 (Birmančević 76, Telin 90)

Olimpijakos – Apolon 1:1, penalima 3:1 (Masuras 2 – Pitas 90)

Šerif – Pjunik 0:0, penalima 3:2

Žalgiris – Ludogorec 3:3 (Ourega 1, Baf 16, Oliveira 63 – Tisera 8, 57, Verdon 120p)

AEK Larnaka – Dnjipro 3:0 (Đorčo 21, Rafa Lopez 45, Englezu 78)

Omonija – Gent 2:0 (Kakulis 18, Haralampus 36)

Fenerbahče – Austrija 4:1 (Jukšek 12, Kaveči 44, 70, Jandaš 79 – Martins 45+1)

Harts – Cirih 0:1 (Rohner 80)

Silkeborg – Helsinki 1:1 (Feliks 74 – Abubakari 40)

Šamrok – Ferencvaroš 1:0 (Lajons 89)