EvroligaKošarka

Bitna pobeda Bajerna, Real nadigrao Uniks

Slavio i Makabi i potvrdio izlazak iz krize.

Bavarci su slavili na još jednom gostovanju, ovoga puta u Vilerbanu – 68:77 (16:20, 13:25, 13:26, 26:16). Od samog starta je Asvel imao problema sa protivnikom. To je eskaliralo u drugoj i trećoj četvrtini u kojoj je Bajern samleo domaćina, stekao visoku prednost zbog koje mu i nije naudio pad u poslednjem kvartalu.

Očekivala se mnogo zanimljivija utakmica od onoga što su pružili Real i Uniks – 85:68 (21:14, 26:17, 27:14, 11:23). S obzirom na duele Perasovićeve ekipe sa Barselonom očekivalo se nešto slično u Madridu, međutim, to je izostalo. Blankosi su u potpunosti nadigrali goste iz Kazanja, bez problema kontrolisali dešavanja na terenu pa i sebi dozvolili malo opuštanje koje ih je koštalo nešto poena razlike.

Nešto interesantniji bio je duel Makabija i Albe u Tel Avivu – 87:78 (23:23, 24:16, 20:19, 20:20). Kad se sve sabere, Ponos Izraela prelomio je meč u drugoj deonici. Gosti su bolje otvorili susret, Makabi u jednom naletu stekao do poluvremena opipljivu prednost koju je uvećavao povremeno, nije više dozvoljeno Albi da se vrati u meč.

Asvel – Bajern 68:77 (Fol 14, Džons 14, 6as – Rubit 17, 10sk, Jaramaz 11)

Real – Uniks 85:68 (Tavares 14, 11sk, Jabusele 13 – Lorenco Braun 13, 8as, Džekiri 13)

Makabi – Alba 87:78 (Vilbekin 18, 6as, Vilijams 16 – Lo 18, Sikma 12, 6sk)