EngleskaFudbal

Bolan poraz Evertona, Brentford bacio Gudison u očaj (VIDEO)

Propuštena velika prilika da se napravi ozbiljan korak ka opstanku.

Sve je dobro počelo za Everton koji je vodio posle deset minuta igre. Smušena reakcija odbrane Brentforda imala je za ishod gol na kraju pripisan Kavert-Luinu.

Veći deo ostatka prvog poluvremena izgledao je samoubilački za domaćina. Prvo je u 18. minutu Brantvajt dobio direktan crveni karton, zatim je Kolman postigao autogol u 37. minutu.

Bez obzira na to, Karamele su na veliki odmor ipak ponele prednost. Nesmotrenošću im se revanširala odbrana gostiju, dosuđen je penal, Ričarlison je siguran izvođač.

Sve se srušilo za domaćina u dva minuta, od 62. do 64. Prvo je spretnost demonstrirao Visa posle kornera da bi ubrzo Henri nadskočio odbranu Evertona i doneo pobedu – 2:3. Nije bilo snage za povratak, još je domaćin meč završio sa devetoricom, drugi direktan crveni karton na utakmici dobio je Rondon.