KošarkaSrbija

Borac, Mladost i Vojvodina izborili polufinale

Još jedan meč je u toku.

Mnogo manje problema Borac je imao na Dorćolu u odnosu na prvi meč – 78:93 (20:29, 18:33, 30:15, 10:16). Nije ni danas sve bilo potaman za Marinovićevu ekipu, treća deonica ostaje za analizu. Ipak, prvo poluvreme koje je Dinamik odigrao u Čačku bilo je dovoljno upozorenje pa je Borac danas ušao u bolje u meč. Velika prednost na poluvremenu učinila je da pad u trećoj četvrtini prođe bezbolno pa je polufinale ovog dela plej-ofa izboreno u dva meča.

Protiv nestvarnog napadačkog izdanja Mladosti u dva meča Zlatibor nije imao šanse – 106:71 (37:27, 25:24, 23:13, 21:7). Mora se napomenuti da je osvajač ABA 2 lige ovo četvrtfinale odigrao bez svoja verovatno dva najbolja košarkaša, Kutlešića i Rosa, ipak, čak i tako je iznenađujuće da Čajetinci budu bez šansi u obe utakmice. Zemunci su doslovce zatrpali koš rivala u oba duela i potpuno zasluženo izborili plasman u narednu rundu.

Poprilično lakše nego što se očekivalo Vojvodina je eliminisala Slogu – 104:80 (29:26, 33:18, 26:20, 16:16). Jednom rečju – dominacija. Svake sekunde ovog dvomeča izabranici Miroslava Nikolića bili su bolji rival bez da su ostavili protivniku i tračak nade da može nešto da uradi.

Dinamik – Borac 78:93 (Šulović 15, 7sk, Radosavljević 14, 11sk, 8as – Novaković 23, Pecarski 18, 6sk)

Mladost – Zlatibor 106:71 (Bojić 29, 9sk, Gibson 19, 6as – Tadić 25, 9as, Nikolić 13, 8sk)

Vojvodina – Sloga 104:80 (Popović 17, 10sk, Beslać 16 – Simeunović 31, Karapandžić 13, 6as)