Borac prvi poraz doživeo u svojoj hali posle dva produžetka, Vojinović ,,ukrao“ pobedu MZT-u

Devet uzastopnih pobeda pa prvi poraz Borca u ABA 2 ligi ove sezone i to kao domaćina turnira, bolji od Nikolićeve ekipe danas je bio Helios – 99:93 (21:15, 19:20, 18:17, 20:26, 9:9, 12:6). Ekipa iz Domžala je bolje ušla u utakmicu, sve vreme je Borac jurio zaostatak i uspeo da uvede meč u neizvesnu završnicu. Kenić je promašio jedno bacanje na deset sekundi do kraja, pokupio svoj promašaj, Ervin je u nastavku ukrao loptu i omogućio Šantelju da izjednači. Kenić maši šut za pobedu i ušlo se u produžetke. Helios je u završnicu prvog produžetka ušao sa četiri poena prednosti, Boldvin je sa dva koša poravnao, Šantelj na jednoj i Knežević na drugoj strani promašajima su zatvorili prvih dodatnih pet minuta. U drugom produžetku mnogo su se bolje snašli košarkaši slovenačkog predstavnika, Borac je morao da se pomiri sa prvim porazom.

Ništa manje drame nije bilo ni u duelu Sutjeske i MZT-a – 56:55 (19:18, 14:9, 8:14, 15:14). Tvrda i neefikasna utakmica u kojoj su Nikšićani imali primat tokom druge četvrtine a MZT u samom finišu. Uneli su košarkaši makedonskog predstavnika plus četiri u sam finiš, Vojinović pogađa trojku na 21 sekundu do kraja, usledio je faul na Mekiću koji maši oba bacanja. Vojinović ponovo pogađa, ispostaviće se za pobedu, Rikić je promašio zadnji šut na susretu.

Sparsi su ovaj turnir počeli pobedom nad Širokim – 69:63 (23:15, 10:18, 14:12, 22:18). Kadijin tim je bolje ušao u meč, poveo 10:2, išla je razlika i na plus 12 ali se Široki vratio u egal do poluvremena. Smenjivale su se ekipe u vođstvu u nastavku, Sparsi su uspeli u penal završnici da privedu meč kraju onako kako su želeli.

Helios – Borac 99:93 (Ervin 26, 6as, 5uk, Mahkovic 23, 9sk – Boldvin 17, Kenić 16)

Sutjeska – MZT 56:55 (Tomašević 12, 10sk, Bojić 12 – Milošević 15, 8sk, Mekić 11, 6sk)

Sparsi – Široki 69:63 (Lakić 13, Ramljak 12, 9sk – Božić 21, Čolak 14, 7sk)