Borac ubedljiv u Čajetini, šampion ABA 2 lige bez plasmana u elitu

Sem ako rukovodstvo lige i ovoga puta ne napravi nekakvu promenu da ispravi propozicije, Zlatibor ostaje bez mesta za koje se izborio nakon dva poraza u baražu – 66:87 (16:20, 20:22, 14:25, 16:20).

Predvođen Marinkovićem i Sanadzeom gostujući sastav je od starta nametnuo svoju igru i u ranoj fazi utakmice stekao dvocifrenu prednost. Čajetinci su uzvratii, razgirao se pre svega Tadić, momentum i prednost (maksimalno sedam poena), bili su na njihovoj strani, međutim, završnica poluvremena je u potpunosti pripala Borcu, Sanadze i Novaković su pogađali kad je trebalo, Čarapić pronašao ritam pa na veliki odmor Čačani nose plus šest – 36:42.

Meč je rešen u trećoj deonici, probudio se Hejl, Ilija Đoković vezao dve trojke, Sanadze nastavio, Borac je pobegao na dvocifreni plus posle koga nije bilo povratka za domaćina. Poslednja četvrtina bila je stvar formalnosti i konačnog rezultata, Marinovićeva ekipa je obezbedila opstanak koji je zahvaljujući propozicijama lige morala da izbori u baražu uprkos tome što je u regularnom delu sezone završila na poziciji koja joj to garantuje, Zlatibor je istovremeno pobednik i gubitnik sezone u regionalnoj košarci.

Poenterski Borac su predvodili sa 16 poena i Sanadze sa jednim manje. U domaćoj ekipi dvocifreni su bili Tadić i Nikolić sa 22, odnosno 16 poena.