Borac vezao dve pobede, sjajan meč u Čačku!

Zadar poražen u Čačku nakon produžetka – 79:73 (15:15, 23:17, 10:15, 17:18, 14:8).

Prva četvrtina protekla je u serijama poena, dva puta su Zadrani hvatali zalet, dva puta je domaćin pristizao. Igralo se koš za koš u nastavku, ekipe su se smenjivale u blagom vođstvu da bi Hejl i Radovan Đoković trojkama zatvorili poluvreme – 38:32.

Drugo je otvorio Lešić slobodnim bacanjem na šta je Zadar odgovorio serijom 11:0 na krilima Tompsona i Junakovića. Pobegao je gost na plus sedam da bi treći period Borac završio serijom 8:0. Nastavio se taj nalet, Zadrani su se vratili u igru, možda i propustili priliku za pobedu, najpre je Mavra promašio jedno bacanje, Hejl sa dva pogođena izjednačio pa je Junaković propustio priliku da donese pobedu. Samouvereno su domaći ušli u produžetak, prelomili ga u ranoj fazi za veliko slavlje kraj Morave.

Radovan Đoković ubacio je 18 poena, Tomašević 14 uz šest skokova. Kod gostiju Tompson je ubacio 17 poena, neverovatni Karter ponovo je imao dabl-dabl učinak, 14 poena i 13 skokova.