KošarkaNBAVESTI DANA

Branson nosi Njujork na svojim leđima: Niksi idu sa 2:0 u Indijanapolis!

Košarkaši Njujork Niksa slavili su protiv Indijana Pejsersa rezultatom 130:121 u drugoj utakmici polufinalne serije Istoka, što ih je dovelo do vođstva od 2-0 u seriji, iskoristivši maksimalno prednost domaćeg terena.

Iako su Pejsersi imali deset poena prednosti na poluvremenu (73:63), sjajna igra Džejlena Bransona u drugom delu meča promenila je tok utakmice. Branson je bio ključni igrač za Nikse uprkos prethodnoj povredi noge koja je bila upitna za njegov nastup.

„Madison Square Garden“ je eksplodirao kada je Branson postigao 24 od svojih 29 poena u poslednje dve četvrtine, što je izazvalo skandiranje „MVP, MVP“ sa tribina. Iako nije uspeo da ostvari istorijski podvig sa 40 ili više poena u pet uzastopnih plej-of utakmica, Njujork je sve bliži plasmanu u konferencijsko finale prvi put od 2000. godine.

Indijana se dobro držala tokom meča, čak je imala devet poena prednosti na početku treće četvrtine (79:70), ali je Niksi serijom od 14:0 preokrenuo rezultat. U poslednjoj četvrtini Pejsersi su se vratili na samo poen zaostatka, što je bilo vrhunac drame, ali Niksi su uspeli da odbiju napade i na kraju završe meč sa pobedom od +12 poena.

U redovima Niksa, Branson je bio najefikasniji sa 29 poena, dok su OG Anunobi i Donte Divinćenco postigli po 28 poena. Džoš Hart je dodao 19 poena, a Ajzea Hartenštajn je doprineo sa 10 poena.

Na drugoj strani, Tajris Halibarton je predvodio Pejserse sa 34 poena, šest skokova i devet asistencija, dok su Obi Topin i Endrju Njumbhard dodali 20 odnosno 15 poena, a Paskal Sijakam 14 poena.

Serija se sada seli u Indijanapolis, a naredni meč na programu je u subotu, 11. maja u 01:00 po srednjeevropskom vremenu.