FudbalSrbija

Brđani blistali u Subotici, Nišlije dočekale tri boda (VIDEO)

Pored derbija kola juče su odigrane još tri utakmice.

Nije briljirao Čukarički rezultatski na pripremama, jeste onda kad se brojalo, na gostovanju Spartaku. Počelo je s dve velike šanse, po jednom na obe strane, prvi gol pao je sa penala, precizan je u 16. minutu bio Adžić. Od tog trenutka domaćin je preuzeo inicijativu, Brđani su se orijentisali na malo povučeniju igru mada su oni bili ti koji su imali najbolju šansu, tačnije Ovusu.

Strpljenje se Spartaku isplatilo u 74. minutu, Ado je poslao odličan pas na levu stranu, Vitorović nisko centrirao, Hrstić dovršio sve. Ponovo je Čukarički zaigrao agilnije, malo je falilo da Stevanović ekspresno vrati prednost, to je nešto kasnije učinio Lučić kaznivši grešku protivničke odbrane. Tomović je u kontri u trećem minutu nadoknade rešio sve dileme – 1:3.

Mesecima je niški Radnički čekao na pobedu i dočekao je u prvom kolu nastavka protiv lučanske Mladosti. Dominirala je Lalatovićeva ekipa u prvom poluvremenu, falila je realizacija, Samčović je odbranio opasan pokušaj Pejovića pa onda penal i zicer Cvetkoviću. Za ove promašaje domaćin je kažnjen u finišu poluvremena, greška odbrane otvorila je kontru Mladosti, Stevanović je skinuo stopostotnu šansu Bojoviću, Jojićev odbitak nije mogao.

Na samom startu drugog poluvremena Radnički je izjednačio, povratnu loptu Pejović je spoljnom poslao u rašlje. Propustio je Bojović veliku priliku da brzo vrati vođstvo, okliznuo se u kontri u ključnom trenutku. Nišlije su nastavile sa napadima, pobedu je doneo prekid, u prvom minutu nadoknade Škrbić se najbolje snašao posle kornera – 2:1.

Voždovac je na Čika Dači ušao u niz pobeda, ova protiv kragujevačkog Radničkog im je treća uzastopna. Domaćin je bio bolji rival, konstantno je napadao, Katić i okvir gola nisu dali da se to pretoči u nešto. Momenat nepažnje koštao je poraza, penalom koji je izveo Pantović.

Spartak – Čukarički 1:3 (Hrstić 74 – Adžić 16p, Lučić 83, Tomović 90+4)

Radnički Niš – Mladost Lučani 2:1 (Pejović 47, Škrbić 90+1 – Jojić 40)

Radnički Kragujevac – Voždovac 0:1 (Pantović 31p)

Kolubara – Radnik 1:0 (Milićević 31)