EvrokupKošarka

Breša nanela težak poraz Alimpijeviću, stotku ubacio i Hapoel

Dva večerašnja duela otvorila deveto kolo Evrokupa.

Ako je za utehu košarkašima Cedevita Olimpije večeras je Breša pokazala da je u usponu forme. Držala se Bursa poluvreme u Italiji da bi u drugom potpuno potonula. Ima Dušan Alimpijević zbog čega da brine, 110 primljenih poena i poraz od 36 razlike najgori su mogući način da se završi prvi krug takmičenja, u njihovom slučaju on je četvrti, uz pet pobeda. Obrnut skor ima njihov večerašnji protivnika.

Drugo kolo zaredom Hapoel je došao do trocifrenog broja poena, treću utakmicu uzastopce Promiteas gubi u svojoj hali. Prva četvrtina je bila teška za gledanje, u nastavku su gosti ubrzali ritam i potpuno kontrolisali dešavanja. Domaćin se probudio tek kad je bilo suviše kasno da se nešto promeni. Dangubić je upisao pet poena, dve asistencije, po jedan skok i ukradenu. Obe ekipe su na polovini takmičenja sa učinkom od pet pobeda i četiri poraza.

Breša – Bursa 110:74 (Mejsinburg 18, Kurno 15 – Ogast 22, Duverioglu 14)

Promiteas – Hapoel Tel Aviv 83:100 (Jang 17, Kovan 16 – Mekre 26, 8as, Munford 15)