EvrokupKošarka

Budućnost bez šanse u La Fonteti

Valensija se osvetila za poraz u Morači s debelom kamatom – 103:76 (25:17, 28:16, 22:22, 28:21).

Plavi su bili ravnopravan, na momente čak i nešto bolji protivnik nekih šest minuta sve dok domaćin nije sa dve serije poena furiozno završio prvi kvartal. Serija 14:0 sa četiri trojke slomila je Džikićevu ekipu, na momente su držali pristojan minus ali je bilo očigledno da utakmice ne ide u dobrom pravcu po njih već na poluvremenu, štaviše smešio se bolan poraz – 53:33.

Tek u drugom poluvremenu Budućnost je našla napadački ritam. Kasno čak i za svođenje poraza na neku pristojniju razliku, nisu popuštali Slepi miševi niti jednog trenutka i pukla je stotka.

Najefikasniji u ekipi Valensije bio je Hermanson sa 16 poena, Rivero je ubacio jedan manje. Kobs je ubacio 15 poena kod Plavih, Rid 13 uz šest skokova.