Budućnost izručila 108 poena u Čačku za nastavak niza

Borac nije mogao da ih zaustavi na putu do četvrte uzastopne pobede u AdmiralBet ABA ligi – 79:108 (16:27, 21:28, 26:24, 16:29).

Bolje je počeo domaćin, poveo 6:2, Plavi su brzo uhvatili priključak a onda i odmakli rezultatski. Pet minuta nisu dozvolili Čačanima koš, za to vreme su predvođeni Lazićem i Popovićem napravili seriju 16:0. Borac dugo nije mogao da pogodi ništa iz igre, samo sa linije penala, onda su u prva dva napada druge četvrtine Radonjić i Todorović pogodili trojke, stegla se i odbrana, Lešić položio za minus tri. Sem Bel-Hejnsa niko u redovima Budućnosti ne može do koša iz igre, trojke Hejla i Lešića primakle su domaćina na minimalni zaostatak ali je na tome i ostalo. Do kraja poluvremena Jovanovićeva ekipa je shvatila da mora da pojača ritam, stegla odbranu, Bel-Hejns je dobio podršku još jednom je zgromila rivala i na veliki odmor ponela dvocifreni plus – 37:55.

Ne želi Borac da se preda ali nema načina da se ponovo vrati, sve što su uspeli je da na kratko priđu na minus deset. U poslednjih deset minuta su i potpuno potonuli, Budućnost nije popuštala ni za milimetar, u trenutku kad je Rejnolds pogodio za stotku je ostalo još više od tri minuta do završetka koje su iskoristili da sebi daju dodatnu injekciju samopouzdanja.

Plave je predvodio Bel-Hejns, strelac 24 poena, Lazić je ubacio 19 uz šest skokova. U domaćem timu po pravilu najefikasniji Hejl sa 20 poena, Lešić je postigao jedan manje ali uz sedam uhvaćenih lopti.