EvrokupKošarka

Budućnost nadigrala Virtus i u Bolonji!

Nova velika pobeda za tim Aleksandra Džikića – 62:68 (13:19, 17:15, 17:16,15:18).

Nisu se nešto istakli napadački na početku utakmice večerašnji rivali iako je blagu prednost imao domaći. Plavi su na pravi način finiširali prvu četvrtinu na krilima Perija i Popovića, pa su zahvaljujući pre svega fantastičnom napadačkom izdanju ovog drugog održavali plus sve do poluvremena – 30:34.

Virtus je imao inicijativu u nastavku, posle dužeg vremena i poveo, treća deonica zavorena je trojkama Atića i Popovića. Popović nastavlja seriju pogotkom uz faul, Peri je zaokružuje trojkom, Vims prekida, nova trojka Atića za sledi za dvocifreni plus. Opasno se Skariolova ekipa približila u finišu, na minus dva, imala je Budućnost odgovor, Sili, Kobs pa Atić u pravim momentima su pogađali i slavlje je moglo da počne.

Sa 23 poena Popović je bio jedini dvocifren u timu Plavih, Atić je postigao devet uz sedam skokova. Dabl-dabl učinak u domaćoj ekipi zabeležio je Žaite, 19 poena, 12 skokova, Kordinjer je postigao 16 poena.