Budućnost pala u Dalmaciji!

Zadar se pokazao kao neugodan domaćin – 65:63 (18:21, 13:16, 22:12, 12:14).

Zahvaljujući Ridu gosti su nešto bolje ušli u meč ali generalno izjednačena utakmica u ranoj fazi. Kasniji tok prvog poluvremena pripao je Budućnosti, u jednom trenutku Džikićeva ekipa imala je i sedam poena prednosti što je s obzirom na tempo utakmice u prvoj polovini bila fina zaliha – 31:37.

Raspucao se Junaković i pokrenuo ekipu u trećoj deonici, momentum je bio na strani Zadra. Igra živaca u nastavku, na nešto manje od četiri minuta do kraja Sili je pogodio trojku za plus pet i to su bili poslednji poeni Plavih na utakmici. Serija grešaka i promašaja na obe strani ali je domaćin uspeo da se nekako domogne dovoljnog broja poena za trijumf. Micov je promašio potencijalni šut za pobedu, zatim je fauliran Drežnjak koji je mogao da bude tragičar jer je promašio oba bacanja, na njegovu i sreću ostatka ekipe i Perijev pokušaj nije završio tamo gde je želeo.

Pobedničku ekipu predvodio je Tompson sa 16 poena i devet skokova, Junaković je postigao poen manje. Kod gostiju dvocifreni su bili Sili sa 14 poena i Rid koji je na deset poena dodao šest skokova.