Budućnost ponovo bolja od Mornara

Plavi dobili još jedan crnogorski derbi – 62:73 (21:14, 21:22, 9:17, 11:20).

Gordić je držao u igri Barane iako su gosti nešto bolje počeli meč. U jednom trenutku Budućnost je upala u napadačku agoniju, pet minuta Plavi nisu mogli da pogode ništa što je Mornar kaznio serijom 11:0 pre nego što je Sili prekinuo post na kraju prve četvrtine. Peri i Atić su razmrdali gostujujući sastav, zanimljiva druga četvrtina a domaći na poluvreme nose plus šest – 42:36.

I tu je Mornar stao, dva kucanja Mozlija u ranoj fazi drugog poluvremena pa poeni Šehovića na koje se dugo čekalo, uz jedno pogođeno bacanje Smita očajan napadački učinak da bi Budućnost propustila to da kazni. Držao je Smit domaće u igri početkom poslednjeg kvartala, to je bilo sve, trojka Jagodića Kuridže odvela je Plave na plus 11 i posle nje je rezultatska distanca održavana bez problema.

Nova odlična partija Popovića koji je imao 16 poena uz šest skokova, identičan učinak kao Rid. U redovima Mornara najefikasnji su bili mladi Živanović i Gordić sa po 11 poena s tim da je iskusni plejmejker na to dodao i osam asistencija.