Budućnost preživela crnogorski derbi, Pavićević isključen!

Komentarisaće se jedna odluka na štetu Mornara – 103:100 (23:20, 25:26, 20:22, 18:18, 17:14).

Domaća ekipa je bolje otvorila meč, Mihailović i Rajt su diktirali igru za ranih 13:4. Drži se Budućnost na tih devet poena prednosti, imali su na kratko i dvocifrenu posle trojke Mihailovića, Mornar je zatvorio prvu četvrtinu serijom 7:0. Nastavio ju je Dan-Martin na početku druge, prekinuo Ferel slobodnim bacanjima, od tog trenutka ekipe se smenjuju u mini serijama gde je prednost najviše bila plus šest za domaće u jednom trenutku posle nove trojke Mihailovića, Vranješ i Marej smanjili pred veliki odmor – 48:46.

Luković je pokrenuo ekipu Barana u drugom kvartalu, na krilima njegovih dobrih poteza su i treći otvorili nizom poena. Raspucao se ubrzo Dan-Martin, ne mogu domaći da stignu omalenog pleja, asistirao je Vedersu za trojku i prvo dvocifreno vođstvo Mornara. Budućnost je tek tad zaigrala agresivnije u odbrani i do treće pauze anulirala zaostatak.

Nastavilo se u istom ritmu sve do samog kraja, na 17 sekundi do završetka regularnog dela utakmice Veders je pogodio za minimalnu prednost Mornara. Lopta je išla u ruke Ferelu, promašio je šut za tri, Mihailović je uhvatio ofanzivni skok ali bio polovičan sa linije penala. Pokušao je Veders da šutira u preostalom vremenu, suđen mu je faul u napadu, Pavićević je isključen zbog protesta. meč otišao u produžetak. Ni u poslednjem minutu istog drame nije falilo. Žakeljevi igrači su se odlučili da fauliraju Lukovića dva puta što je u konačnici i prelomilo utakmicu.

Izdvojio se Mihailović u domaćoj ekipi sa 27 poena i sedam skokova, Pol je dodao svojih 19 poena i šest uhvaćenih lopti. Kod gostiju je Dan-Martin ubacio 21 poen, Veders jedan manje.

Igra i dalje škripi ali je Budućnost barem vezala dve pobede u AdmiralBet ABA ligi, u narednom kolu gostuju u Novom Mestu. Crna serija Mornara sada iznosi deset uzastopnih poraza, pokušaće da je prekinu protiv Zadra u svojoj hali.