Budućnost produžila agoniju Igokee

Sastav iz Laktaša u sve većim problemima – 91:58 (12:14, 26:20, 30:11, 23:13).

Neefikasna prva četvrtina i takav ritam više su odgovarali gostima, tačnije bolje su se snašli u takvom razvoju situacije. Još bolje su ušli u drugu, trojka Delalića za plus osam bila je signal starijem Jovanoviću za tajm-aut. Sa njega su se vratili trojkom Grina i zakucavanjem Popovića posle ukradene, Kaba produžava niz ali Igokea se ponovo odmiče. Trojka Grina i serija poena Bel-Hejnsa počeli su da okreću utakmicu na vodenicu Plavih kako se poluvreme bližilo kraju – 38:34.

Pronašla je Budućnost nivo odbrane koji ih je krasio tokom minule serije dobrih mečeva, time i slomila Igokeu. Četiri minuta gosti nisu mogli do koša, za to vreme su Plavi poentirali na raznovrsne načine i serijom 16:0 prelomili meč. Potonuli su Igosi u potpunosti, gostovanje u Morači za njih se pretvorilo u još jedan košmar u nizu.

Sa po 17 poena Grin i Atić predvode listu strelaca kod pobedničkog sastava. Jedini dvocifreni na drugoj strani bili su Đorđević sa 13 poena i Milosavljević sa jednim manje.

Što se tiče AdmiralBet ABA lige ovo je za Budućnost četvrta uzastopna pobeda, nadaju se da će produžiti to i posle pauze za kup utakmice kada im dolazi Zadar. Katastrofalnu seriju od devet poraza Igokea će morati da proba da prekine u Ljubljani.