EvrokupKošarka

Budućnost se poigrala sa emocijama svojih navijača, Venecija probila led

Počelo je treće kolo Evrokupa.

Dramu je priredila Budućnost svojim navijačima u meču protiv Promiteasa. Plavi su u četvrtu četvrtinu ušli sa prednošću od plus 17, i došli do toga da su morali da se bore za produžetak pred sam kraj. Butov pogodak na dve sekunde do kraja i Lazićeva blokada obezbedili su domaćinu dodatnih pet minuta. Ovakva završnica bila je više nego dovoljna za otrežnjenje, But je uz pomoć Kabe napravio seriju 6:0, Bel-Hejns i Popović u napadu pomogli su da se uz dobru timsku odbranu sve reši u njihovu korist.

Očekivalo se više od Venecije kao od najskupljeg tima Evrokupa ali je italijanski predstavnik loše počeo u ovom takmičenju. Tek u trećem kolu domogli su se prvog trijumfa i to uz dosta muke na gostovanju Klužu u čijim je redovima večeras Birčević postigao četiri poena uz pet skokova i dve asistencije. Na nuli su i dalje Šljonsk posle poraza u Hamburgu, te Trento koji je Parizu dozvolio brejk.

Budućnost – Promiteas 95:89 (But 18, Kaba 14, 13sk – Jang 20, Kovan 15)

Kluž – Venecija 80:85 (Tejlor 21, Meindl 17, 7sk – Vilis 22, Spisu 18, 7as, 6sk)

Hamburg Tauersi – Šljonsk 87:83 (Mekolum 16, Čajlds 14, 10sk – Dživa 17, 15sk, Niziol 17, 7sk)

Trento – Pariz 86:91 (Atkins 24, 8sk, 6as, Grazulis 17 – Olmen 23, Tupan 16, 11sk)