Budućnost usporila Zadar dovoljno da nastavi svoj pozitivni niz

Nisu mogli gosti da nastave u istom ritmu u kome su počeli – 76:68 (13:23, 26:17, 22:16, 15:12).

Očigledno je Jusup odlično pripremio svoje pulene za ovo gostovanje, njihova odbrana izbacila je domaćina iz koloseka, na krilima tandema Žganec – Božić poveli su 8:1. Više od tri i po minuta trebalo je Plavima za prvi koš iz igre, trojka O’Brajena. Šut sa distance sprečio je totalni potop Budućnosti, Zadar je sjajnom serijom išao i do plus 14, otvaranje iz snova. Grin je polovičan sa linije penala na otvaranju druge četvrtine, sledi serija gostiju posle koje su imali plus 16, Jovanović traži tajm-aut. Lekomt i Grin su za početak trgli napad, odbrana deluje sve pristojnije zaključno sa završnicom poluvremena kada su skoro do kraja istopili zaostatak serijom poena – 39:40.

Rezultatska klackalica u nastavku, neretko je Zadar u blagoj prednosti, i to tako ide do završnice treće deonice kada Budućnost ponovo reaguje, upristojili su odbranu, trojke Popovića i Grina malo su okrenule momentum. Popović donosi plus sedam na početku poslednjeg kvartala, gosti prave niz od osam poena. Meč je prelomila odbrana domaće ekipe koja je u poslednjih tri i po minuta zatvorila sve prilaze košu i omogućila sebi priliku da predvođeni Grinom reše ovaj meč u svoju korist.

Najefikasniji među Plavima bio je Grin sa 17 poena, Rejnolds je ubacio 14. U gostujućem timu po običaju se izdvojio Božić sa 25 poena i šest skokova.

Ovo je za Budućnost peta pobeda u nizu u AdmiralBet ABA ligi, pokušaće isti da produže naredne subote na gostovanju Ciboni. Zadar ima tri vezana poraza i u takvoj situaciji dočekuje Cedevita Olimpiju.