Budućnost uz mnogo muke opravdala ulogu favorita u gradskom derbiju

SC Derbi u ovom trenutku nije takmac ekipama koje pretenduju na gornji deo tabele – 88:76 (31:15, 14:20, 20:23, 23:18).

Sa dve trojke Rejnolds je dao šlagovrt dobrom početku domaćina i vođstvu 16:4. Uhvatili su Plavi zalet i prosto pregazili rivala u prvoj četvrtini, utisak je bio da formalno gostima sledi debakl. Uspeo je Žakelj da trgne svoju ekipu, dovoljno da za početak upristoji igru, time i zaostatak, pa do poluvremena najavi da se neće predati već će naterati favorizovanog rivala da se dobro oznoji ne bi li večeras upisao dva boda – 45:35.

Visoko vođstvo je očigledno uljuljkalo košarkaše Budućnosti, za minut i po nastavka SC Derbi se primakao na minus četiri. Posle tehničke klupi Studenata bacanje je pogodio Jagodić Kuridža, Rejnolds ubacio novu trojku i malo odmakao domaćina, na kratko, Tasić i Džekson su ponovo doveli svoj tim blizu protivniku. Popović čuva prednost, na kratko Plavi ponovo odmiču, Studenti im dišu za vratom i tako u krug dok Kaba i Rejnolds nisu doneli novi dvocifreni plus. Ni to nije bilo dovoljno da se slomi protivnik, dobru rolu imao je Pavlićević, asistencija za Tasića pa ukradena kojom je započeta akcija za trojku Megija i minimalni zaostatak. Tek tada se Jovanovićeva ekipa uozbiljila i završne minute odigrala tako da rivala odmakne na dovoljnu rezultatsku distancu i izbegle komplikacije.

Najbolji strelac Plavih večeras je bio Rejnolds sa 21 poenom, Jagodić Kuridža je ubacio 17. Među Studentima su se istakli Tasić sa 20 poena i Džekson koji je na 16 koševa dodao osam asistencija i tri ukradene.