EvrokupKošarka

Budućnost zablistala u Hamburgu, Bursa zatrpala Cedevita Olimpiju

Devet utakmice desetog kola Evrokupa je igrano večeras.

Poraz u Splitu košarkaši Budućnosti su bacili u zaborav na najbolji mogući način, ubedljivom nad Hamburg Tauersima u gostima. Nekako smo navikli da četa Vladimira Jovanovića igra bolje u gostima u ovom takmičenju, imaju samo jedan poraz van svoje hale a večeras su nastavili po starom, od početka do kraja bili su bolji rival. Stručni štab posebno mogu da raduju novajlije, Grin je bio ubedljivo najbolji strelac, O’Brajen je dao jako bitan doprinos pobedi.

Nije ništa gotovo ali je Cedevita Olimpija sve više u problemu posle novog poraza, sada na gostovanju Bursi. Iako je Golemac apostrofirao odbranu pred ovaj meč, igrači su mu u tom segmentu potpuno podbacili. Nisu briljirali ni Alempijevićevi puleni, međutim, napad im je doneo nova dva boda a probleme je lakše rešavati u atmosferi pobede.

Treći srpski trener večeras nije bio uspešan, govorimo o Nenadu Čanku. Njegov Lietkabelis pregazio je Prometej u prvih deset minuta da bi se u nastavku sve zaokrenulo za 180 stepeni. Završilo se pobedom ukrajinskog predstavnika koja domaćina šalje na ivicu onog dela tabele koji vodi u plej-of.

Nekako smo navikli na stalne smene na čelu tabela pa je to slučaj i posle ovog kola. Jučerašnje poraze Huventuda i Turk Telekoma iskoristili su Burg i Gran Kanarija da pobedama na gostovanjima posebno zauzmu prva mesta u grupama.

Hamburg Tuersi – Budućnost 59:87 (Klark 18, Majsner 17, 12sk – Grin 22, Ilić 11, 10sk)

Bursa – Cedevita Olimpija 111:93 (Bitim 20, 6as, Klemons 19 – Ferel 23, 7as, Adams 20)

Lietkabelis – Prometej 72:80 (Moris 15, Goloman 13, 10sk – Agada 19, 9as, Klavel 19)

Promiteas – Trento 84:71 (Kondit 17, 8sk, Kulboka 16 – Kroford 15, Flakadori 14)

Kluž – Burg 79:88 (Ričard 23, 7sk, 7as, Meindl 17, 7sk – Flojd 16, Majk 14, 6sk)

Šljonsk – Gran Kanarija 79:81 (Dživa 23, 10sk, Martin 17, 6sk – Mutaf 19, Diop 17, 9s)

Venecija – Ulm 89:69 (Vot 19, Vilis 17, 6sk – Kaboklo 18, 8sk, Pol 12)

London Lajonsi – Hapoel Tel Aviv 93:95 (Deker 29, 6as, Tejlor 19, 9as – Mekre 36, Braun 18)