EvrokupKošarka

Bursa se domogla važnih bodova, sve je bliže narednoj fazi

Alimpijevićeva ekipa kao domaćin savladala Veneciju u odloženoj utakmici 11. kola Evrokupa – 80:66 (27:17, 14:18, 23:18, 16:13).

Puno samopouzdanja, uspon u formi, na krilima svega toga domaćin je odigrao pre svega napadački ali i inače dobru prvu četvrtinu. Došlo je do pada u drugoj što je Venecija iskoristila da se vrati u egal, ipak, bilo je dovoljno prisebnosti da se ne dozvoli preokret – 41:35.

U ranoj fazi drugog poluvremena Bursa je prelomila meč. Stečena je dvocifrena prednost i nakon toga nije bilo povratka za goste, rezultatska distanca je održavana bez većih problema do završetka utakmice.

Pobednički sastav predvodili su Endrjuz koji je ubacio 27 poena i Bitim koji je pored 25 poena dodao i sedam skokova ali ne treba izostaviti ni dabl-dabl učinak Hejsa, 12 poena i 15 skokova. Kod gostiju se izdvojio Vot sa 20 poena.