EvrokupKošarka

Bursi ,,derbi“ začelja u grupi B

Alimpijevićev tim savladao Promiteas teže nego što to konačan rezultat pokazuje – 87:76 (23:17, 21:26, 26:19, 17:14).

Bursa je bolje otvorila meč, povela 9:2 i uglavnom je u prvoj četvrtini gostujući tim jurio prednost. U nastavku se Promiteas vratio u egal, često vodio, smenjivali su se timovi u vođstvu do odlaska na odmor – 44:43.

Treća četvrtina bila je repriza prve, serijama poena Bursa pokušava da se odlepi, Promiteas se bori da uhvati priključak i održi se u utakmici. Tako je bilo do kraja utakmice kada su gosti i konačno klonuli te morali da se pomire sa porazom pa je Alimpijevićev tim došao do dvocifrene pobede.

Endrjuz je predvodio domaću ekipu sa 24 poena, Hejs je ubacio 16 uz šest skokova. Kod gostiju Agravanis je postigao 19 poena, Rej 16.