Cedevita Olimpija nastavila sa efikasnim partijama i u novoj godini

Mega doživela novi poraz u nizu teških utakmica – 82:96 (17:28, 23:22, 18:18, 24:28).

Od početka utakmice su Zmajevi uzeli kontrolu predvođeni Ferelom, domaćin pokušava da uhvati priključak ali kaska već u ranoj fazi, trojka Ferela na zatvaranju prve deonice značila je dvocifreni zaostatak za Baraćev sastav. Dve trojke Mulalića po povratku sa prve pauze najavile su da se Cedevita Olimpija odvaja rezultatski, sem jednog naleta kada je Mega prišla na minus sedam, gosti su konstantno na dvocifrenom plusu do kraja poluvremena – 40:50.

Drugo poluvreme nije počelo dobo po Zmajeve, u dva napada zaredom Đurišić i Kovačević su ukrali lopte, obe te situacije završile su se Rorijevim poenima i Golemac mora odmah da traži tajm-aut. Stabilizovala se Cedevita Olimpija, Ferel je održao plus, napad je povratio ritam, odbrana se stegla i ponovo su se odmakli rezultatski. U ranoj fazi četvrte četvrtine Ferel je delio asistencije šakom i kapom, gostujući sastav se odmakao na plus 15 i nakon toga rutinski održavao prednost do kraja.

Po 21 poena u redovima Zmajeva ubacili su Adams i Ferel s tim da je ovaj drugi uz to imao i 11 asistencija. U domaćem timu Kazalon je bio najefikasniji sa 22 poena, Rori je postigao jedan manje a dodao šest asistencija.

Cedevita Olimpija je u nizu od sedam pobeda u AdmiralBet ABA ligi, pokušaće da ga produži u narednom kolu na gostovanju u Čačku. Mega je u nizu od četiri poraza i teških utakmica, to se nastavlja i u narednom kolu kada dočekuju FMP.